Unikly informace o dvoujádrovém Sony Ericsson Xperia Duo. Bude to dělo!

xperia-duo-1

Zdá se, že v Sony Ericssonu mají potíže udržet pod pokličkou informace o své chystané vlajkové lodi Xperia Duo. Na Internetu se totiž objevil obrázek tohoto dvoujádrového smartphonu, spolu s některými údaji z technické specifikace.

Podle jednoho zdroje bude Sony Ericsson Xperia Duo používat čipset NovaThor A9500, kombinující dvě jádra Cortex A9 s grafickým procesorem Mali-400. Je to v podstatě stejné řešení, které najdeme v Samsungu I9100 Galaxy S II, kromě toho, že procesor poběží na vyšší frekvenci – konkrétně se mluví o 1,4 GHz.

Jiný zdroj ale tvrdí, že Duo Xperia bude postaveno na čipové sadě Qualcomm MSM8260 Snapdragon, tedy té samé, jaká pohání HTC Sense.

Přetaktovaná verze jednoho ze dvou nejsilnějších v současné době dostupných mobilních čipsetů přitom není vše, co Sony Ericsson Xperia Duo nabídne. Telefon s operačním systémem 2.3.x Gingerbread přijde například s působivým 4,5″ displejem s rozlišením 960 x 540 (QHD) a technologií BRAVIA ENGINE Mobile. Výčet nadstandardních parametrů pokračuje 12megapixelovým fotoaparátem, velkorysými 1,5 GB RAM a  baterií s neuvěřitelně znějící kapacitou 2500 mAh, která by měla být příslibem dlouhé životnosti.

V tuto chvíli bohužel ještě není známo ani datum vydání, ani předpokládaná cena. Doufáme, že oficiální oznámení přijde v příštích několika týdnech.

Zdroje: Android Phone Fans, Android Community, GSM Arena a fórum IT168.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

IMG_8081

Recenze Sony Ericsson Xperia Arc

Telefony Tomáš Očadlý Tomáš Očadlý
8 min. uložit na později

Komentáře (9)