TOPlist

Očekávaný dron DJI Mavic Air 2 a jeho funkce odhaleny v certifikaci

specifikace Mavic Air 2 Anatel

Patříte mezi fanoušky dronů? Tak to vás pravděpodobně neminula informace, že se na trh blíží nový model Mavic Air 2 od celosvětově populární čínské společnosti DJI. Nástupce dva roky starého dronu by měl být představen 27. dubna. Ještě před oficiálním odhalením se ale dostaly na povrch velké spousty specifikací. A to díky zveřejněným dokumentům z brazilské certifikace ANATEL. Součástí úniku jsou jak reálné fotografie, tak i snímky z manuálu přístroje. Oba tyto zdroje společně odkrývají specifikace očekávaného dronu Mavic Air 2. Samozřejmostí je, že mozkem celého zařízení je ovladač, do kterého je nutné připojit mobilní telefon s patřičnou aplikací.

Podle zveřejněných stránek z návodu a dřívějších úniků bude umět dron natáčet ve 4K rozlišení a pořizovat fotky ve velikosti 48 megapixelů. Maximální rychlost bude 68,4 km/h a nejvyšší možná doba letu 34 minut. To je 13 minut více než poskytuje současný Mavic Air. Postará se o to baterie s kapacitou 3500 mAh. Další specifikace Mavic Air 2 hovoří o velmi dlouhé maximální vzdálenosti pro ovládání. Dron by měl umět přijímat vzdálené instrukce až na osm kilometrů.

Patříte mez fanoušky dronů? Zaujaly vás tyto specifikace?

Zdroj: dronedj

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)