Operátor řeší údajný únik dat milionů zákazníků

T-Mobile USA únik dat

Po internetu s velkou pravděpodobností kolují citlivé údaje až stovky milionů zákazníků operátora T-Mobile. Konkrétně těch, kteří služeb této společnosti využívají v USA. V temných zákoutích internetu se objevil inzerát hackerů, kteří tvrdí, že mají po útocích na několik serverů například telefonní čísla, čísla sociálního pojištění, jména, adresy a také IMEI čísla konkrétních uživatelů. Za celý balík s údaji o cca 100 milionech lidí chtějí hackeři od zájemců 6 bitcoinů. Tedy zhruba 6,2 milionu korun.

Redakce serveru Motherboard část údajů prověřila a zdá se, že sedí s informacemi o reálných zákaznících. Přímo americký T-Mobile vzkázal, že inzerát a jeho “pravost aktivně prověřuje”. Přímo v nabídce hackerů je také zmíněno, že útočníci o přístup k serverům skrze “zadní vrátka” přišli. I tak se jim ale nejspíš podařilo vytáhnout obrovské množství údajů. A ta jsou teď prý uložena hned na několika místech. Únik dat se podle všeho skutečně týká jen amerických zákazníků.

Jak byste reagovali, kdyby byly v balíku i vaše údaje?

Zdroj: pharena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

zamek_obrazovky_ico

7 způsobů, jak lze obejít zámek obrazovky

Návody Karel Kilián Karel Kilián
8 min. uložit na později

Komentáře (2)