Ne, to není mobil pro panenky. Jelly Star je prcek s 3palcovým displejem, Androidem 13 a slušným čipem

unihertz jelly star kompaktní telefon
  • Unihertz Jelly Star je z dnešního pohledu až směšně malý smartphone
  • Je ale vybaven slušným čipsetem i Androidem 13
  • Na Kickstarteru si za něj výrobce žádá asi 3700 korun 

Ještě před pár lety byly kompaktní telefony prakticky mrtvé, což se s příchodem telefonů jako je Asus Zenfone 9, iPhone 12 Mini či základní Galaxy S22 změnilo. Stále se ale bavíme o telefonech s úhlopříčkou okolo 5,4 až 6,1 palce. Co když ale prahnete po něčem ještě menším, ale zároveň nemáte zájem o hloupý telefon? Řešením může být unikátní novinka Unihert Jelly Star.

Tento malý sympaťák se může pochlubit rozměry 95,1 x 49,6 x 18,7 mm. Jen pro srovnání, třeba Zenfone 9 má rozměry 146,5 x 68,1 x 9,1 mm. Přední straně „dominuje“ 3palcový LCD displej s rozlišením 854 x 480 pixelů, což je opravdu málo s ohledem na to, že první Android (HTC Dream) měl displej o 0,2 palce větší. A to se bavíme o roce 2008. Kromě displeje se zde nachází také 8Mpx selfie kamerka.

Vnitřnosti ale nejsou vůbec špatné. Pod kapotou tiká poměrně schopný MediaTek Helio G99 v kombinaci s 8 GB RAM a 256GB úložištěm (UFS 2.2). Nechybí čtečka microSD karet, výdrž pak obstarává poměrně malá 2000mAh baterie, avšak s ohledem na energetickou nenáročnost displeje a poměrně nový čipset by nemusel být výsledek tak špatný. Na zadní straně se kromě 48Mpx hlavního fotoaparátu nachází také kapacitní čtečka otisků prstů. Potěší také fakt, že výrobce telefon vybavil Androidem 13.

V tuto chvíli můžete produkt podpořit na Kickstarteru a to za v přepočtu asi 3 700 korun. Po zaplacení této částky si můžete vybrat buď z červené či modré varianty.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Stačil by vám takhle malý telefon?

Zdroj: Kickstarter

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)