Umělá inteligence už i v Malování! Cocreator je poháněný modelem DALL-E 3

Cocreator
  • Microsoft do svých produktů začleňuje umělou inteligenci
  • Nově je součástí Malování generativní AI Cocreator
  • Je poháněn modelem Dall-E 3

Uživatelům Windows 11 v systémech přistála nová možnost. Microsoft přidal novou funkci zvanou Cocreator, model generativní umělé inteligence a to přímo do známého programu Malování. Pomocí tohoto modelu budete moci vytvářet různorodé obrázky na základě vašeho vlastního popisu a fantazie. Program vám následně nabídne tři kreativní varianty, které nejen reagují na váš popis ale také odpovídají etickým zásadám.

Cocreator je model, který je poháněn známým modelem firmy OpenAI – Dall-E 3. Ten můžeme znát například z vyhledávače Bingu nebo také z ChatGPT, kde byl přidán teprve nedávno. Stejně tak nový chatbot Copilot, který je součástí Microsoft Edge. Ten je zapojen už do všech nabídek od Windowsů 10 po Microsoft.

Cocreator

Funkce bude přímo v programu Malování, kde kliknete na ikonu Cocreatoru a zobrazí se vám boční panel. Poté už jen stačí zadat do textového pole popis obrázku který potřebujete vytvořit. Důležité je být konkrétní a výstižný, aby obrázky odpovídaly očekávání. Můžete si také vybrat styl, následně vybrat ze tří možností a obrázek aplikovat na plátno, se kterým budete pracovat.

New Microsoft Paint AI features and Cocreator | Windows 11 23h2

New Microsoft Paint AI features and Cocreator | Windows 11 23h2

Vyzkoušíte novou funkci Cocreator?

Zdroj: The Verge, Microsoft

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)