Úkoly Google Tasks získávají widget a tmavý vzhled pro Android 10

úkoly google widget

Android 10 je dnes již neodmyslitelně spjat s tmavým režimem. Bylo tedy jen otázkou času než se k aplikacím, které tmavý vzhled umožňují, přidají i Google Tasks. Toto očekávání se stalo realitou s příchodem aktualizace na verzi 1.7, která je již nyní dostupná v Google Play. Zajímavější novinkou aplikace Úkoly Google však pro mnohé může být nově přidaný widget.

Google Tasks
Google Tasks

Tmavý vzhled pro Úkoly Google

Cesta k aktivaci tmavého režimu vede, podobně jako u ostatních aplikací, přes nastavení. Pod položkou „Motiv“ se ke klasickému světlému provedení Úkoly Google přidala možnost pro tmavý vzhled. Jako třetí možnost můžete zvolit přizpůsobení systémovému nastavení zařízení. Po zapnutí tmavé varianty pak původně světlé prostředí získá tmavě šedou podobu. O něco světlejší pak zůstává spodní lišta s postranní lištou, možnostmi a ikonou pro přidání nového úkolu.

Widget, jakožto druhá novinka nejnovějšího vydání Úkoly Google je pak k dispozici ve dvou variantách. První z nich má plovoucí formu, známou například z Messengeru a je určen k přidání nového úkolu do seznamu. Kromě toho může sloužit pro rychlý přístup do aplikace. Mimo to umožňuje vytvořit také widget pro jednotlivé seznamy úkolů.

google tasks widget

V tomto případě se jedná o klasickou dlaždici o velikosti 2×2 a stejně jako samotné Google Tasks nabídne tmavý vzhled. Mimo výpisu úkolů umožňuje jejich vytváření. K úkolu lze pak bez nutnosti spuštění aplikace přidat kromě názvu také datum a popis.

Chyběl vám v aplikaci Úkoly Google widget?

Zdroj: 9to5Google

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)