Velký úklid v Google Store: Nexus 6P, Nexus 5X a další už tam nekoupíte

uklid_v_google_store_ico

Krátce po včerejším představení nových telefonů Pixel a Pixel XL provedl vyhledávací gigant velký úklid v Google Store. Místo pro novinky musela uvolnit celá řada produktů v čele s telefony Nexus.

Co tedy z nabídky Google Store zmizelo? Asi nejzásadnější je odstranění telefonů Nexus 6P a Nexus 5X. Fakt, že po loňských modelech není v online obchodě ani vidu, ani slechu, však není velkým překvapením. Naštěstí pro české uživatele lze obě zařízení pořídit v českých e-shopech.

 • Nexus 5X v 16GB variantě se prodává průměrně za 8 669 Kč.
 • Nexus 5X ve 32GB verzi seženete průměrně za 8 846 Kč.
 • Nexus 6P se 32 GB interní paměti přijde v průměru na 13 081 Kč.
 • Nexus 6P se 64GB interním úložištěm stojí průměrně 14 971 Kč.

Lze předpokládat, že s vydáním telefonů Pixel budou ceny ještě klesat, na druhou stranu bude asi vhodné dlouho neváhat, protože nikdo netuší, jak velké mají čeští obchodníci na skladech zásoby. Pro srovnání: nové Pixely začínají v Google Store na 649 dolarech, což je v přepočtu asi 15 600 Kč.

Kromě telefonů Nexus odstranil Google ze svého e-shopu celou řadu dalších produktů pro virtuální realitu, mezi nimi i Mattel View-Master VR či C1-Glass VR Viewer. Také tento krok je poměrně logický, neboť na scénu vstoupí novinky s podporou Daydream. První vlaštovkou je včera představený Daydream View, který se prodává za 79 dolarů (asi 1900 Kč). Z nabídky zmizela také herní konzole NVIDIA Shield, přičemž v této oblasti (zatím?) nebyla představena žádná náhrada. Zde je patrně na vině nepříliš velká úspěšnost tohoto produktu. Dalším odpadlíkem pak je Dell Chromebook 13.

V Česku není Google Store pořád k dispozici V Česku není Google Store pořád k dispozici

Co přinesl a odnesl úklid v Google Store?

V současnosti tak mohou zákazníci v zemích, kde je Google Store dostupný, pořídit:

 • Telefony Pixel.
 • Domácího asistenta Google Home a další produkty pro chytrou domácnost značky Nest.
 • Brýle pro virtuální realitu Daydream View, jakož i starší kartónové Google Cardboard.
 • Inovovanou verzi produktu pro streamování obsahu Chromecast Ultra, stejně jako starší Chromecast a Chromecast Audio.
 • Bezdrátový směrovač Google Wifi, ale i starší zařízení OnHub.
 • Tablet Pixel C
 • Chromebooky Acer Chromebook 11, ASUS Chromebook Flip, Acer Chromebook R 11, Acer Chromebook 13, Acer Chromebook 14 a Acer Chromebook 15.
 • Osm modelů chytrých hodinek s Android Wear.
Takto dopadl úklid v Google Store Takto dopadl úklid v Google Store

Z vyklizené e-shopu je zjevný trend distancování se od značky Nexus – v současnosti již touto cestou nepořídíte žádný telefon ani tablet. Zatímco u starších zařízení je prezentován jejich výrobce (viz například Chromebooky), včerejší novinky jsou již bez výjimky nabízeny pod značkou Google. Zda je to změna dobrým nebo špatným směrem je věcí názoru.

Co si myslíte o této změně? Jste překvapeni vyřazením některých produktů z nabídky? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: androidauthority.com, androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)