Uber v Česku spustil službu Pop – taxikářem udělá každého z nás

uber black

Uber již nějakou dobu v České republice působí. I když není tak rozšířený jako v zahraničí a najít volné auto bývá v Praze občas problém, startup v týdnu spustil svou kontroverzní službu Pop. Ta, ve zkratce, může udělat taxikáře z každého z nás. Má to ovšem pár podmínek. Vaše auto nesmí být starší 10 let, naopak vy musíte být starší 21 let a musíte mít čistý trestní rejstřík.

uber black

Pro svezení si stačí nainstalovat aplikaci Uberu a z nabídky si vybrat Uber Pop. V aplikaci následně vidíte, jak k vám přijíždí váš “taxík”. Cena je oproti běžné taxislužbě nižší. Za nástup do vozidla dáte dvacku a poté platíte 10 Kč/km a 4 Kč za minutu ve vozidle.

A proč je Pop kontroverzní? Služba se nelíbí zavedeným taxikářům, kteří proti Uberu v zahraničí již několikrát protestovali. Něco podobného se dá očekávat, pokud se služba rozšíří, i u nás. V Bruselu například Pop velmi silně narazil. Tamní legislativa pohrozila pokutou 10 tisíc euro za jízdu, což Pop takřka ukončilo.

2014-11-08 10.30.23

Pokud nechcete jezdit s “kdovíkým”, můžete vyzkoušet Uber Black. V takovém případě pro vás přijede certifikovaný řidič s povětšinou luxusním autem. Platba za jízdu probíhá bezhotovostně skrze vaši online platební kartu, kterou si do aplikace uložíte.

Zkoušeli jste Uber? Má podle vás služba budoucnost? Zajímal by vás podrobnější článek s našimi zkušenostmi?

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

LG Optimus Black v limitovaných edicích

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
2 min. uložit na později
lg nahledovy

LG Optimus Black v bílém

Zprávičky Tomáš Očadlý Tomáš Očadlý
1 min. uložit na později
htc-logo-1

HTC Desire v černé barvě pro Orange UK

Zprávičky Petr Mišák Petr Mišák
1 min. uložit na později

Komentáře (32)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek