TOPlist

Uber vás teď klidně přepraví i s fretkou nebo leguánem

Uber Pet zvířata přeprava

Přepravní společnost Uber se rozhodla v Praze a okolí vozit kromě lidí i jejich domácí mazlíčky. Přesněji řečeno připravila novou službu Uber Pet, se kterou mohou cestující s jistotou objednat jízdu i se psem, kočkou nebo jiným zvířecím společníkem (i ta fretka s leguánem by to klidně mohli být), a současně dát vědět řidiči, že v autě pojede i zvíře. Novinka zajistí, že po objednání přijede takové vozidlo, které je na přepravu fauny přizpůsobené. A že řidič s takovým transportem počítá.

Všichni řidiči využívající v Praze aplikaci Uberu se mohou sami rozhodnout, zda budou nabízet i jízdy Uber Pet. Cena služby pro zákazníky odpovídá nejlevnějšímu tarifu UberX navýšenému o jednorázový plošný poplatek 50 korun. Objednat si jízdu s domácím mazlíčkem je snadné. Stačí spustit aplikaci Uber, vybrat cíl cesty, adresu vyzvednutí a pro přepravu si zvolit službu Uber Pet. Platforma pak cestujícího propojí s nejbližším řidičem, který umožňuje přepravu domácích mazlíčků.

„Češi jsou národ pejskařů a od našich uživatelů jsme často slýchali, že by možnost pohodlné přepravy svých zvířecích společníků velmi ocenili. Rozhodli jsme se jim vyjít vstříc a připravit pro ně na míru službu, která jim bezstarostné cesty se psem, kočkou či jiným mazlíčkem umožní. Novinku navíc oceňují i sami řidiči, kteří se mohou na přepravu domácích mazlíčků lépe připravit a počítat s ní,“ popisuje Štěpán Šindelář, provozní manažer Uberu pro Českou republiku.

Uber - Request a ride
Uber - Request a ride

A jaká zvířata tedy do auta s cestujícím mohou? Přesný seznam Uber nemá, ale pochopitelně stanovil několik pravidel. Mazlíček nesmí rušit řidiče či jinak ohrožovat či znepříjemňovat jízdu, k čemuž má posloužit ideálně náhubek, vodítko nebo přepravní box. U chlupatých společníků je vhodná deka na zabalení. Uber Pet je pochopitelně určen primárně majitelům koček a psů a jakákoli jiná zvířata může řidič odmítnou přepravit, ale jestli máte doma kozla nebo kachnu s kuřetem, určitě to vyzkoušejte. A dejte vědět, jak jste dopadli.

Jak často někam jezdíte s mazlíčkem?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)