Twitter zavádí emotikony jako reakce na zprávy. Může to být pěkně otravné

Twitter reakce zprávy emotikony

Twitter dohání konkurenty a zavádí možnost reagovat na soukromé zprávy emotikony. Stejně jako třeba na Messengeru nebo v Apple iMessages tak můžeme v nové verzi aplikace označovat konkrétní zprávy vybranými smajlíky. V mobilní aplikaci je pro přidání grafické reakce potřeba na zprávu dvakrát poklepat, případně kliknout na srdíčko se symbolem +. Momentálně je na výběr ze sedmi předvybraných reakcí. Později by prý ale mohly jít posílat i libovolné reakce ze sady u klávesnice. Aktualizujte Twitter aplikaci a emotikony jako reakce na zprávy byste tam měli už objevit. Novinka platí pro Android, iOS i web.

Twitter reakce zprávy emotikony náhled

I když Twitter rozhodně nepatří mezi nejoblíbenější platformy pro výměnu soukromých zpráv, jeho pravidelné uživatele by mohla novinka potěšit. Zejména teda ty, kteří nechtějí ztrácet čas odesíláním textové či symbolické reakce a rádi situaci vyřeší přímou reakcí na zprávu. Používání této funkce ale může být dvousečné a ve výsledku i pěkně otravné. Jak se totiž zjistilo, všechny odeslané emotikony jako reakce na Twitter zprávy se zobrazují i ve formě samostatných notifikací. A to i v případě, že dojde ke změně vybrané reakce. Navíc, pokud jste ve skupinové konverzaci, notifikace dostávají dokonce úplně všichni. Doporučujeme projít nastavení notifikací a tomuto se případně vyhnout jejich omezením.

Zvláštní je určitě také výběr základních sedmi emotikonů. Smějící se smajlík, typické twitterové srdíčko nebo palce směřující nahoru a dolů jsou logické. Zajímavá je ale rozhodně volba ikony s plamenem. To se k Twitteru, jakožto nástroji pro většinou intelektuální a rozumnou diskuzi, moc nehodí. Něco takového bychom čekali spíš na Instagramu.

Zdroj: TechCrunch.com

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)