Twitter představil způsob, jak obejít povolený počet znaků

Twitter Poznámky notes počet znaků

Zatímco v zákulisí stejnojmenné akciové společnost dál šumí hlavně diskutovaná akvizice ze strany miliardáře Elona Muska, sociální síť Twitter dál žije vlastním životem a představuje také nové funkce. Tou poslední, z pohledu základních pravidel této sítě velmi významnou, je zavedení nástroje Poznámky (Notes). Nový formát umožňuje umístit do jednoho příspěvku více než 280 znaků běžných pro klasický tweet a současně zvládá pojmout i obrázky, gify nebo vložené tweety.

Novinku dostaly zatím k vyzkoušení někteří významní autoři v USA, Velké Británii, Kanadě a Ghaně. Ale to pouze po stránce tvorby. Již vytvořené poznámky jsou viditelné i v jiných regionech, kde zatím nejdou psát. Dokazuje to také průvodní příspěvek, který tento nový formát před několika hodinami uvedl.

Poznámky mají potenciál zpříjemnit používání Twitteru jako pro tvůrce delších příspěvků, které se běžně musejí děli na několik částí, tak i pro jejich čtenáře. Funkce by se měla postupně rozšiřovat do dalších zemí a její dostupnost půjde poznat podle nového tlačítka v levém menu.

Jak vás aktuálně omezuje počet znaků na Twitteru?

Zdroj: acentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)