TOPlist

Elon Musk našel někoho, kdo bude místo něj „řídit“ Twitter

Elon Musk Twitter X Corp nová CEO Linda Yaccarino

Excentrický miliardář a současný majitel společnosti X Corp. (původně Twitter Inc.) oznámil na stejnojmenné sociální síti, která pod jeho taktovkou zažívá dost turbulentní období, že do firmy konečně nastoupí nový člověk do pozice CEO. Tedy výkonného ředitele. Respektive ředitelky. Musk nejprve v jednom tweetu zmínil, že jde o ženu, ačkoli přesné jméno oficiálně nezmínil. O den později ji nakonec představil.

„S potěšením oznamuji, že jsem najal novou generální ředitelku společnosti X/Twitter. Nastoupí asi za 6 týdnů! Moje role se změní na výkonného předsedu a technického ředitele, který bude dohlížet na produkty, software a systémové operátory,“ pochlubil se nejprve podnikatel. Pak už byl konkrétnější a prozradil, že novou šéfkou jeho nedávno nabyté firmy bude Linda Yaccarino, která dříve působila jako vedoucí prodeje reklamy ve službách mediálního giganta NBCUniversal.

„Linda se bude věnovat především obchodní činnosti, zatímco já se zaměřím na design a nové technologie,“ doplnil Musk, jehož dosavadní vedení Twitteru znervóznělo uživatele, bezpečnostní experty, politiky a také inzerenty. Zejména na poslední skupinu se nejspíš bude snažit nová CEO pozitivně zapůsobit. Muskova slova o rozdělení kompetencí nicméně naznačují, že bude mít na strategický chod sítě stále dost velký vliv.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kolik času trávíte na Twitteru?

Zdroj: BBC

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)