Menu

Už i Twitter má svou aplikaci v Lite verzi

Twitter Lite už jsme mohli vidět ve formě webové aplikace na jaře tohoto roku. Nyní se tato verze konečně dostává i do formy mobilní aplikace. Momentálně je oficiálně dostupná pouze na Filipínách, ale mimo Obchod Play se již dá instalovat i v České republice.

Twitter Lite je prozatím jen experiment

Zástupce společnosti Twitter řekl, že je aplikace stále jen experimentem a oficiálně se nemusí dostat na jiné trhy. Tato verze se podobně jako jiné Lite verze oblíbených aplikací snaží využívat co nejméně mobilních dat a také výkonu telefonu. Má i speciální mód, ve kterém se nebudou načítat obrázky a videa, ale pouze text tweetů.

Momentálně je určena pouze pro Filipíny, kde je podle Twitteru šance získat nové uživatele. Filipínský trh má ale pomalé internetové připojení a drahá data, takže klasická Twitter aplikace se na tento trh moc nehodí. Aplikaci si ale můžete nainstalovat po celém světě, akorát nemůžete využít Obchod Play. Místo toho se dá využít například server APKMirror, kde již je APK soubor ke stažení. V redakci jsme aplikaci krátce vyzkoušeli, bez problémů funguje, a to včetně češtiny.

Twitter Lite
Twitter Lite
Developer: Twitter, Inc.
Price: To be announced

Využíváte Lite verze aplikací, pokud jsou k dispozici?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

Милан4еха

24.9.2017 13:38

Jo u Messengera, abych nemusel idiotsky přepínat účty!

RSS (komentáře k článku)