Musk už Twitter částečně řídí a znovu se řeší žádaná funkce

Twitter Musk editování příspěvků anketa

Kolem sociální sítě Twitter se v posledních dnech dějí zajímavé věci. Nejenže je o něco více exponovaná v důsledku šíření informací z Ukrajiny, ale probíhají nemalé změny i v jejím interním fungování. Před několika málo dny bylo například odhaleno, že bezmála desetiprocentní podíl ve společnosti Twitter Inc. získal šéf společností Tesla či SpaceX Elon Musk. Jak později potvrdili další představitelé firmy, Musk je také v představenstvu a o provozu sítě (spolu)rozhoduje. I díky němu se pak začalo opětovně mluvit například o editování příspěvků.

Funkce, po které hlasitě volají velké spousty uživatelů a například na Facebooku již pěkně dlouhou dobu funguje, je zatím na této síti velké tabu. Do tohoto vosího hnízda ale ve stylu jemu vlastním píchl Musk skrze anketu, ve které se ptal, zda by lidé možnost editování uvítali. Velká většina se klaní k jejímu zavedení, nicméně na výsledku hlasování nemusí vůbec záležet a síť může v tomto ohledu zůstat netknutá další měsíce, roky, nebo taky navždy.

Dosavadní neochotu zavést tuto novinku v podstatě podtrhuje i příspěvek oficiálního Twitter účtu, který práce na možnosti upravovat tweety oznámil na apríla. Patříme mezi ty, kteří by v tom rádi viděli nejen fórek, ale zatím to moc nevypadá, že by se mělo skutečně něco měnit.

Chybí vám editace příspěvků na Twitteru?

Zdroj: pharena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)