TOPlist

Twitter opravdu zpoplatnil modrou fajfku. Je to dobrý nápad?

Twitter Blue předplatné ověření profilu modrá fajfka verified badge cena

Společnost Twitter Inc., v tuto chvíli již vlastněná a ovládaná miliardářem Elonem Muskem, před několika hodinami oficiálně oznámila spuštění prémiového režimu Twitter Blue. Ten předplatitelům nabídne za 7,99 dolaru (cca 200 Kč) měsíčně několik nadstandardních funkcí. Byly naplněny předpoklady a obavy z posledních dní a mezi prémiové funkce patří také „modrá fajfka“, která doposud sloužila jako označení ověřeného profilu. Toto rozhodnutí se pochopitelně setkalo s okamžitou kritikou.

Zatímco doteď reprezentovala tzv. „verified badge“ poměrně spolehlivou záruku, že se za daným profilem ukrývá ověřený člověk daného jména nebo zástupce firmy, nyní bude modrá fajfka dostupná v podstatě komukoli, kdo si za ni zaplatí. Bližší informace o tom, zda Twitter bude v dosavadním přísnějším ověřování nějak pokračovat a případně jej zvýrazní jinak, zatím nejsou.

Twitter Blue předplatné oznámení iOS

Musk již před finálním převzetím sociální sítě deklaroval, že z ní hodlá vytvořit volnější prostor pro svobodné projevování. Rozhodnutí ohledně modré fajfky se přidalo na rostoucí seznam změn, ze kterých mají obavy nejen bezpečnostní experti. Předplatné Twitter Blue je v tuto chvíli dostupné v USA, Kanadě, Austrálii a na Novém Zélandu. Další regiony ale budou rychle přibývat.

Co si myslíte o novém předplatném Twitter Blue?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)