TOPlist

Twitter Blue se brzy vrátí. A to hned s několika verzemi odznaků

Twitter Blue nové odznaky modrý zlatý šedý

Chaotické rozhodování o dalším vývoji sociální sítě Twitter nekončí. Její nový majitel Elon Musk dál kupí jeden zbrklý nápad na druhý a není divu, že je terčem kritiky i posměchu. Jedním z neuvážených rozhodnutí bylo například spuštění předplatného Twitter Blue, které mimo jiné zaručovalo možnost získat grafické „ověření“ k profilu. Jelikož ale tato modrá „fajfka“ nadále nijak nesouvisela s ověřováním, stala se velmi rychle nástrojem k vyvolání naprostého zmatku a předplatné bylo pozastaveno. Za pár dní se vrátí a s ním dokonce hned několik odznaků.

Již příští pátek by se měly na Twitteru objevit tři barevné varianty této značky. Pro různé účely bude použitý modrý, zlatý a šedý odznak. Ten první bude nadále sloužit k označení osobních účtů, druhý mohou mít u svého uživatelského jména společnosti a třetím budou označeny vládní organizace. Ačkoli se toto rozdělení jeví jako logické, hlavní problém zůstává. Minimálně u osobních účtů bude získání „fajfky“ nadále spojeno s placeným členstvím v Twitter Blue, takže bude dál komplikované oddělit od sebe například celebrity a vtipálky, kteří se za ně vydávají.

Musk u svého příspěvku tento stav obhajuje. „Úmyslné vydávání se za někoho jiného bude mít za následek pozastavení účtu,“ napsal mimo jiné ke kritice, že odlišení osobních účtů bude dál problematické. Pokud se prý identifikace pravých účtů ukáže jako přetrvávající překážka, přijdou další kroky.

Co říkáte na nové Twitter odznaky?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)