Vtip nebo sen designérů? Společnost Turing představila telefon budoucnosti

hubblephone turing mobil budoucnosti

Společnost Turing můžete znát doslova jako šílence, kteří tvoří těžko realizovatelné telefony. V roce 2015 vydala společnost Turing Phone, který se ale nikdy nedočkal velkého úspěchu. Poté jsme mohli vidět mnoho šílených konceptů, které ale nikdy nevznikly. Vzhledem k neúspěchům nebylo moc překvapivé, když na začátku roku oznámila společnost bankrot. I to ale jím nezabránilo, aby se odhalil nový model. A to s názvem HubblePhone. Pokud se ptáte na název, tak je doopravdy odvozen od vesmírného dalekohledu.

HubblePhone je šílený telefon, který pravděpodobně nikdy nevznikne

S HubblePhone je jeden problém, vzhledem k historii společnosti Turing se nedá s jistotou říct, jestli jde o pouhý vtip, nebo to opravdu myslí vážně. Apríl je poměrně daleko. Společnost však mluví již o vydání v roce 2020. A to za cenu 2 749 dolarů, v přepočtu s DPH cca 73 tisíc Kč.

turing phone hubblephone

Za tuto neskutečnou cenu dostanete podivný design se dvěma displeji, z nichž se dá jeden otáčet. Oba mají fungovat jako samostatné telefony s vlastním čipsetem, fotoaparáty i baterií. Když už jsme o toho fotografování, hlavní fotoaparát má mít 60 MPx, následně má ale dvakrát duální fotoaparát s 12 MPx a ještě jeden klasický 12 MPx.

hubblephone turing rozmery

O výkon se mají starat dva čipsety Snapdragon 855, které ještě nebyly ani oficiálně oznámeny. Dále má mít 16 GB paměti RAM, v každé části 8 GB. Dohromady pak má mít 512 GB vnitřní paměti, opět bude rozdělena na polovinu. Baterie v hlavní části telefonu má kapacitu 3 300 mAh, v té vedlejší pak 2 800 mAh.

HubblePhone from Turing Space Industries

HubblePhone from Turing Space Industries

Nechybí čtečka otisků prstů, odemykání pomocí 3D skeneru obličeje, bezdrátové nabíjení, scrollovací kolečko, programovatelné HW tlačítko apod. No zkrátka vše, co čekat od extra moderního telefonu. Upřímně budeme hodně překvapení, pokud se tento telefon vůbec někdy dočká alespoň funkčního prototypu.

hubblephone

Líbil by se vám takový telefon?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)