TOPlist

TP-Link Tapo DL130: Nový chytrý zámek s 2K kamerou (nejen) pro jablíčkáře

TP-Link chytrý zámek
  • TP-Link odhalil hromadu nových smart home vychytávek
  • Mezi ně patří i chytrý zámek Tapo DL130
  • Došlo také na uvedení videozvonku, RGBIC pásku nebo vysavače

Společnost TP-Link má možná někdo zaregistrovanou jako výrobce routerů, ale ve skutečnosti má v portfoliu mnohem více produktů, především gadgetů pro chytrou domácnost. Na CESu nyní představila hromadu novinek z řady Tapo, jedním z nich je také chytrý zámek TP-Link Tapo DL130. Chlubí se několika funkcemi a pokud máte iPhone, odemknete jej pouhým přiložením.

TP-Link Tapo DL130 cílí především na jablíčkáře, ale to neznamená, že by si nerozuměl s Google Home či Alexou. Uživatelům jablečného ekosystému ale nabízí několik fajn vychytávek. Řeč je o podpoře Apple Home Key, což v praxi znamená, že stačí pouhé přiložení iPhonu, případně hodinek Apple Watch a zámek se odemkne. Z dalších možností odemykání stojí za zmínku čtečka otisků prstů, PIN kód, hlasové ovládání a samozřejmostí je i přítomnost fyzického klíče v balení.

Tapo_DL130

Kamera disponuje zorným polem 180 stupňů a dokáže natáčet až 2K video. Nechybí noční vidění, reproduktor či mikrofon, takže jej lze využívat pro oboustrannou komunikaci a zároveň může sloužit jako bezpečnostní kamera. Toto řešení rozhodně dává smysl, sám používám videozvonek od Aqary, který mám hned u dveří, ale zároveň jím mohu monitorovat velkou část pozemku včetně parkovacího místa.

TP-Link Tapo DL130 ale není jediným produktem, který firma v Las Vegas představila. Sympatický vypadá také Tapo H500 Smart HomeBase, která slouží jako centrum chytré domácnosti a zároveň podporuje Matter, uveden byl také videozvonek Tapo D225, robotický vysavač RV30 Plus nebo RGBIC LED pásek L930-5. Ceny si zatím výrobce nechal pro sebe, stejně jako dostupnost. Většina výrobků Tapo se však prodává i v Česku, takže bych byl překvapen, kdyby se u nás časem neukázaly.

Máte zkušenosti s produkty TP-Link?

Zdroj: The Verge

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)