TOP telefon Nokia 9 poodhalen: To nejlepší z Galaxy S9 a P20 Pro?

telefon-Nokia-9-specifikace

Od vstupu HMD Global na trh s telefony, se očekávalo, kdy dojde na opravdový TOP Nokia telefon, který by mohl soupeřit s těmi úplně nejlepšími. Vypadá to, že to bude telefon Nokia 9, o kterém jsme se dnes dozvěděli první poslední, a to díky uniklému dokumentu se všemi parametry.

Telefon Nokia 9 má mít 3 fotoaparáty i variabilní clonu

Na internet se dostal dokument, který údajně ukazuje kompletní specifikace chystaného vlajkového modelu Nokia 9. Informace v něm jsou hodně zajímavé, možná až moc dobré, než co se od Nokia telefonu očekává. Však posuďte sami.

Nejprve se zmiňují tři ZEISS fotoaparáty na zadní straně, a to ve velmi podobném stylu, jako jsme mohli vidět u nedávno představeného telefonu Huawei P20 Pro. Měly by mít 41 MPx hlavní širokoúhlý fotoaparát, 20 MPx monochromatický a 9,7 MPx teleobjektiv. Tím ale nekončíme, zároveň by u hlavního fotoaparátu měla být variabilní clona f/1.5 a f/2.4, kterou můžeme vidět v Samsung Galaxy S9. A právě zde začínáme mít pochyby o důvěryhodnosti dokumentu. Zároveň by totiž mel telefon mít i xenonový blesk.

nokia-9-parametry

Tři fotoaparáty dávají smysl, vzhledem k tomu, že Nokia a Huawei spolupracují a mají uzavřenou dohodu. Variabilní clona už nám ale nesedí. Pokud se to ale potvrdí, tak HMD Global možná ve svých útrobách „kuchtí“ nový TOP fotomobil.

I zbytek parametrů nevypadá vůbec špatně. Na přední straně je 6,01″ velký QHD OLED displej. O výkon se má starat Snapdragon 845, splnění certifikace IP68, dále také „in-glass“ čtečku otisků prstů a baterii o kapacitě 3 900 mAh. Rovnou z krabice poběží na Androidu 8.1 Oreo. Kompletní uniklé specifikace si můžete přečíst výše. Berte je ale prozatím s rezervou, protože tohle vše zní až moc dobře. Oficiální odhalení Nokia 9 je plánováno někdy v létě. Půjde o vlajkovou loď, která bude „bojovat“ s telefony jako je Galaxy Note 9, Pixel 3 apod.

Líbil by se vám telefon Nokia 9 s těmito parametry?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)