AnTuTu: TOP 10 nejvýkonnějších smartphonů letošního roku

samsung-galaxy-s6-benchmarks-antutu-aa-1

První polovina roku je za námi, a tak se poohlédneme za nejvýkonnějšími smartphony prvního pololetí roku 2016. Žebříček nejvýkonnějších smartphonů je sestaven dle dosaženého skóre v oblíbeném testu AnTuTu. Připomeňme, že do seznamu jsou zahrnuty jen ta zařízení, jež byla otestována alespoň 2000x a uvedená čísla jsou průměrem všech provedených testů.

TOP 10 nejvýkonnějších smartphonů letošního roku dle AnTuTu

Asi nikoho nepřekvapí, že většina smartphonů z TOP 10 disponuje procesorem Qualcomm Snapdragon 820. Výjimkou jsou pouze přístroje iPhone 6s a iPhone SE od Applu a možná i Samsung Galaxy S7 Edge, který se vyrábí jak s procesorem Exynos 8890, tak s procesorem Snapdragon 820. Pravděpodobně se ale jedná o verzi se Snapdragonem, která dosahuje lepších výsledků. První čtveřice smartphonů má ve výbavě 6GB RAM, která jim dává menší výhodu oproti ostatním modelům. Zajímavostí je, že se v TOP 10 umístilo celkem 7 smartphonů ryze čínských výrobců.

nejvýkonnějších smartphonů

Kartami v blízké době možná zamíchá nástup telefonů s 8 GB RAM a vylepšený čip Qualcomm Snapdragon 823. I konkurenční MediaTek se svou procesorovou řadou Helio si na místo v TOP 10 dělá zálusk.

Zdroj: tuttoandroid.net.

Martin Svozil
O Autorovi - Martin Svozil

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)