Top 10 aplikací, které Češi nejvíce stahují z Google Play: Tečka, Zásilkovna a Vinted

top 10 aplikací češi google play zásilkovna tečka

Končí první měsíc v novém roce, což znamená že se v našem seriálu Top 10 aplikací, které Češi nejvíce stahují z Google Play podíváme na ty nejúspěšnější aplikace za leden 2022. Na prvním místě se (tradičně) nachází Tečka, následuje Zásilkovna a trojici doplňuje čTečka. Nalezneme zde však i novou aplikaci Vinted, Microsoft Teams či Skener QR a čárových kódů.

Tečka

Do aplikace Tečka si nahrajete svůj certifikát buď o vakcinaci či pro testování. Jedná se o vůbec nejstahovanější aplikaci z Google Play v Česku a na prvních příčkách se nachází už poměrně dlouho.

Zásilkovna

Zásilkovna je skvělá aplikace, která usnadňuje život. Nemusíte nic papírovat, vyplňovat nejrůznější formuláře a dokonce ani tisknout štítky. Pomocí mobilní aplikace díky službě Mezi Námi odešlete zásilku takřka okamžitě. Stačí pouze zadat kód, který jste obdrželi od daného e-shopu. Navíc budete díky funkci trackování přesně vědět, kde se vaše zásilka aktuálně nachází. Jakmile bude zásilka připravena, dostanete notifikaci. Sami aplikaci nějaký čas používáme a nemůžeme si ji vynachválit.

čTečka

čTečka je aktuálně třetí nejstahovanější českou aplikací na Google Play. Jedná se o digitální COVID certifikát, který využívá technické standardy EU a je určen k prokázání zdravotního stavu. Tuto variantu budou používat ti, kteří potřebují ověřit zdravotní stav ostatních.

Skener QR a čárových kódů

Alternativa k aplikaci Čtečka QR a čárových kódů (česky), která o sobě navíc tvrdí, že je ze všech nejrychlejší

QR & Barcode Scanner
QR & Barcode Scanner

WhatsApp

Lidé stále hledají nové alternativy ke zmíněnému Messengeru nebo ke klasickým SMS zprávám, které už dnes prostě neletí. Tou nejoblíbenější je WhatsApp (rovněž patří pod Meta), která spojuje lidi pomocí telefonního čísla. Stále častěji ji pro komunikaci využívají i firmy.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

TikTok

Stále populárnější sociální síť TikTok se zaměřuje na krátká videa. Kromě toho, že zde najdeme spoustu zajímavého obsahu (ano, je třeba filtrovat hlouposti) se sem začínají přesouvat i velcí YouTubeři a osobnosti. Jeden z příkladů, že se dá na TikTok publikovat i seriózní obsah je například Petr Mára. Nutno však podotknout, že jde o velkého žrouta času.

TikTok - Opravdu krátká videa
TikTok - Opravdu krátká videa

YAZIO pro půst a stravování

Aplikace YAZIO slouží jako deník vašeho denního příjmu potravy. Zároveň v ní můžete sledovat své aktivity a vyzkoušet tak hubnutí jiným způsobem.

YAZIO – Počítadlo Kalorií
YAZIO – Počítadlo Kalorií

Vinted

Vinted je pouze rebrandový VotočVohoz a jedná se o platformu, kde můžete prodávat či nakupovat oblečení, většinou použité. Pokud tedy máte doma značkové věci, které nenosíte, nebo vám jsou malé, nainstalujte si tuto aplikaci, nafoťte oblečení a získejte alespoň pár stovek. Nová aplikace však lidem (alespoň dle recenzí na Google Play) příliš nevyhovuje.

Vinted - Buy and sell clothes
Vinted - Buy and sell clothes

Smart Cleaner Pro

Appka Smart Cleaner Pro slibuje, že pomocí ní vyřešíte problémy s rychlostí a rychlým vybíjením baterie. Můžete pomocí ní čistit také paměť nebo odstraňovat jednotlivé aplikace. Přímo v aplikaci je pak monitoring CPU či jeho teplota. Ve verzi zdarma se nachází reklamy, můžete si však zakoupit také Pro variantu. Osobně bychom si podobné věci vždy udělali sami, ale Češi ji zatím hodnotí vesměs pozitivně. Rozhodně však není standardní, že vyžaduje přístup k fotoaparátu a kontaktům. Její instalaci bychom si tedy rozmysleli.

Smart Cleaner Pro
Smart Cleaner Pro

Microsoft Teams

Jedná se o skvělé řešení v rámci firem a týmů. Nabízí jak klasický chat, tak i přístup k celému obsahu vašeho týmu. Lidé si ji v posledním měsíci hodně chválí a kromě konferencí skvěle poslouží i pro klasické videohovory. Nechybí samozřejmě třeba funkce pro sdílení obrazovky, což může v mnoha situacích přijít vhod.

Microsoft Teams
Microsoft Teams

Jaké zajímavé aplikace stahujete vy?

Zdroj: Google Play

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)