Top 10 aplikací, které Češi nejvíce stahují z Google Play (05/2020), co stahujeme v době nouzového stavu?

TOP 10 aplikací

Google Play pravidelně aktualizuje žebříčky nejstahovanějších aplikací a her na české scéně. Některé jsou neměnnou stálicí, další se derou kupředu díky svým funkcím. Spoustu z nich už v Android telefonu máme, jiné se ovšem přihlásily o slovo teprve nedávno. Žebříček Top 10 aplikací (05/2020) nám ukazuje, které stahujeme z Google Play v České republice nejčastěji. Jaké jsou tedy nejstahovanější aplikace z Google Play za měsíc květen 2020?

TOP 10 aplikací, které Češi stahují (05/2020)

WhatsApp

Lidé stále hledají nové alternativy ke zmíněnému Messengeru nebo ke klasickým SMS zprávám, které už dnes prostě neletí. Tou nejoblíbenější je WhatsApp (rovněž patří pod Facebook), která spojuje lidi pomocí telefonního čísla. Stále častěji ji pro komunikaci využívají i firmy, aplikace totiž umožňuje bezplatné chatování i se zahraničím, aniž byste si zakládali účet jako třeba u Messengeru.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Microsoft Teams

V době karantény je čtvrtou nejstahovanější aplikací Microsoft Teams a je k tomu dobrý důvod. Jedná se totiž o skvělé řešení v rámci firem a týmů. Nabízí jak klasický chat, tak i přístup k celému obsahu vašeho týmu. Lidé si ji v posledním měsíci hodně chválí a hodnocení si drží na skvělých 4,5 hvězdičkách.

Microsoft Teams
Microsoft Teams

TikTok

Stále populárnější sociální síť TikTok se zaměřuje na krátká videa. Kromě toho, že zde najdeme spoustu zajímavého obsahu (ano, je třeba filtrovat hlouposti) se sem začínají přesouvat i velcí YouTubeři a osobnosti. Jeden z příkladů, že se dá na TikTok publikovat i seriózní obsah je například Petr Mára.

TikTok - Opravdu krátká videa
TikTok - Opravdu krátká videa

Facebook Messenger

Jedna z nejpoužívanějších aplikací pro komunikaci vůbec. Messenger od Facebooku se dlouhodobě drží v nejoblíbenějších appkách na Google Play. Někdo ho dříve nevyužíval, jiný třeba přešel na nový mobil nebo mazal všechna data, a tak byl Messenger mezi prvními aplikacemi ke stažení.

Google Meet

Řešení, které sami používáme v redakci několik let. Nabízí kvalitní videokonference ve vysokém rozlišení a to až pro 250 lidí. Nechybí tvorba titulek v reálném času či integrace s Google Kalendářem, což je veliká výhoda. Ovládání je jednoduché a intuitivní a opět se jedná o jedno z nejlepších řešení pro firmy.
Google Meet
Google Meet

ZOOM Cloud Meetings

V současné době se jedná o jednu z nejlepších a nejoblíbenějších aplikací pro spojení s ostatními. Využívají ho hlavně firmy, ale je vhodný také pro rodinu či menší skupinu lidí. Můžete se však spojit až se 100 lidmi najednou. Aplikaci lze navíc stáhnout zcela zdarma.
ZOOM Cloud Meetings
ZOOM Cloud Meetings

eRouška – součást chytré karantény – překvapení žebříčku TOP 10 aplikací?

Bezpochyby jedna z nejužitečnějších aplikací poslední doby. Aplikace eRouška si díky technologii Bluetooth dokáže zapamatovat ostatní uživatele, kteří aplikaci používají. Díky tomu tak usnadní pracovníkům hygienické stanice dohledávání rizikových osob. Pokud se ukáže, že jste potkali nakaženého, budete o tom informováni.

eRouška – součást Chytré karantény
eRouška – součást Chytré karantény

Čtečka QR a čárových kódů (česky)

Čtečka QR kódu a čárových kódu je kompletně v češtině a nabízí spoustu zajímavých funkcí. Můžete si snadno zobrazit výsledky z obchodů jako Amazon či eBay, nebo prostě jen naskenovat QR kód. To sice novější systémy Android umí, ale pokud máte starší telefon či tablet, může se aplikace hodit.

Čtečka QR a čárových kódů
Čtečka QR a čárových kódů

Instagram

Aplikace Instagram se stejně jako WhatsApp a Facebook Messenger dlouhodobě drží mezi nejstahovanějšími aplikacemi na Google Play. Jedna z nejpopulárnějších sociálních sítí se pravidelně aktualizuje a nabízí mnoho nových funkcí. Nezdá se to, ale rozdíl mezi Instagramem před dvěma lety a nyní je obrovský. Věřte nám, že tu starší verzi byste nechtěli používat.

Instagram
Instagram

Wish – Nakupování je zábava

V internetovém obchodě Wish seženete snad úplně všechno, vlastně je to taková obdoba AliExpressu nebo eBay, akorát má velkou působnost v Evropě. Kvalita produktů není vždy top, ceny tomu na druhou stranu odpovídají. Celkem často pak Wish nabízí akce na produkty, kterých se potřebuje zbavit, takže zákazník zaplatí jenom poštovné, a může tak de facto zdarma vyfasovat třeba hodinky, tričko apod. U některých položek má portál dynamické ceny a jeden produkt najdete i za více jak 5 různých cen.
Wish - Nakupování je zábava
Wish - Nakupování je zábava

Souhlasíte s žebříčkem Top 10 aplikací (05/2020)?

Zdroj: Google Play

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)