Top 10 aplikací, které Češi nejvíce stahují z Google Play: Tečka, počasí i Mapy.cz

tečka čtečka google play aplikace

V pravidelném seriálu Top 10 aplikací, které Češi nejvíce stahují z Google Play si ukazujeme nejstahovanější aplikace z tohoto obchodu v Česku. K čemu je to dobré? Můžete díky tomu sledovat trendy a nezůstanete pozadu, nebo si alespoň můžete ověřit, kolik z těchto aplikací máte v telefonu vy. Tento měsíc táhne Tečka, čTečka, počasí, Mapy.cz nebo Zásilkovna.

Tečka

Do aplikace Tečka si nahrajete svůj certifikát buď o vakcinaci či pro testování. Jedná se o vůbec nejstahovanější aplikaci z Google Play v Česku.

čTečka

čTečka je aktuálně druhou nejstahovanější českou aplikací na Google Play. Jedná se o digitální COVID certifikát, který využívá technické standardy EU a je určen k prokázání zdravotního stavu. Tuto variantu budou používat ti, kteří potřebují ověřit zdravotní stav.

Počasí & Radar: výstrahy a dešťový radar

Vzhledem k tomu, co se stalo na Moravě a jaké počasí v Česku v posledních dnech panuje lidé hledají kvalitní aplikaci na Počasí. Aplikace Počasí & Radar pochází od německých vývojářů a slibuje nejpřesnější a nejspolehlivější předpovědi v češtině.

Weather & Radar - Storm radar
Weather & Radar - Storm radar

Čtečka QR a čárových kódů (česky)

Čtečka QR kódu a čárových kódu je kompletně v češtině a nabízí spoustu zajímavých funkcí. Můžete si snadno zobrazit výsledky z obchodů jako Amazon či eBay, nebo prostě jen naskenovat QR kód. To sice novější systémy Android umí, ale pokud máte starší telefon či tablet, může se aplikace hodit.

QR & Barcode Reader
QR & Barcode Reader

Mapy.cz

Mapy.cz jsou velmi populární aplikací. Jedná se o mapy od Seznamu, které mají na Google Play vynikající hodnocení a jde o jedny z vůbec nejoblíbenějších map v Česku.

Mapy.cz navigation & off maps
Mapy.cz navigation & off maps

Skener QR a čárových kódů

Alternativa k aplikaci Čtečka QR a čárových kódů (česky), která o sobě navíc tvrdí, že je ze všech nejrychlejší

QR & Barcode Scanner
QR & Barcode Scanner

SHEIN-Fashion Shopping Online

SHEIN je nákupní platforma. Zákazníci si pochvalují zejména ceny i přehlednost. Z kategorií stojí za zmínku dámské oblečení, pánské oblečení, dětské oblečení, boty a doplňky.

SHEIN-Nakupování Online
SHEIN-Nakupování Online

Můj T-Mobile

Aplikace Můj T-Mobile se hodí všem, kteří mají tarify od tohoto operátora. Můžete v ní nalézt informace o vaší aktuální útratě a také o tom, kolik dat/SMS/minut vám ještě zbývá. Výhodou je, že si během pár kliknutí můžete tarif kompletně změnit.

Zásilkovna

Zásilkovna je skvělá aplikace, která usnadňuje život. Nemusíte nic papírovat, vyplňovat nejrůznější formuláře a dokonce ani tisknout štítky. Pomocí mobilní aplikace díky službě Mezi Námi odešlete zásilku takřka okamžitě. Stačí pouze zadat kód, který jste obdrželi od daného e-shopu. Navíc budete díky funkci trackování přesně vědět, kde se vaše zásilka aktuálně nachází. Jakmile bude zásilka připravena, dostanete notifikaci. Sami aplikaci nějaký čas používáme a nemůžeme si ji vynachválit.

WhatsApp

Lidé stále hledají nové alternativy ke zmíněnému Messengeru nebo ke klasickým SMS zprávám, které už dnes prostě neletí. Tou nejoblíbenější je WhatsApp (rovněž patří pod Facebook), která spojuje lidi pomocí telefonního čísla. Stále častěji ji pro komunikaci využívají i firmy.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Jaké zajímavé aplikace stahujete vy?

Zdroj: Google Play

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)