Top 10 aplikací, které Češi nejvíce stahují z Google Play (07/2020), táhnou mapy i počasí

Google Play Češi podvodné aplikace

Google Play pravidelně aktualizuje žebříčky nejstahovanějších aplikací a her na české scéně. Některé jsou neměnnou stálicí, další se derou kupředu díky svým funkcím. Spoustu z nich už v Android telefonu máme, jiné se ovšem přihlásily o slovo teprve nedávno. Žebříček Top 10 aplikací (07/2020) nám ukazuje, které stahujeme z Google Play v České republice nejčastěji. Jaký je tedy seznam TOP 10 aplikací, které Češi nejvíce stahují (07/2020)?

TOP 10 aplikací, které Češi stahují (07/2020)

WhatsApp

Lidé stále hledají nové alternativy ke zmíněnému Messengeru nebo ke klasickým SMS zprávám, které už dnes prostě neletí. Tou nejoblíbenější je WhatsApp (rovněž patří pod Facebook), která spojuje lidi pomocí telefonního čísla. Stále častěji ji pro komunikaci využívají i firmy, aplikace totiž umožňuje bezplatné chatování i se zahraničím, aniž byste si zakládali účet jako třeba u Messengeru.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Facebook Messenger

Jedna z nejpoužívanějších aplikací pro komunikaci vůbec. Messenger od Facebooku se dlouhodobě drží v nejoblíbenějších appkách na Google Play. Někdo ho dříve nevyužíval, jiný třeba přešel na nový mobil nebo mazal všechna data, a tak byl Messenger mezi prvními aplikacemi ke stažení.

TikTok

Stále populárnější sociální síť TikTok se zaměřuje na krátká videa. Kromě toho, že zde najdeme spoustu zajímavého obsahu (ano, je třeba filtrovat hlouposti) se sem začínají přesouvat i velcí YouTubeři a osobnosti. Jeden z příkladů, že se dá na TikTok publikovat i seriózní obsah je například Petr Mára.

TikTok - Opravdu krátká videa
TikTok - Opravdu krátká videa

Meteor (Počasí) Meteoradar

Podívejte se kde prší, ať Vás počasí nepřekvapí. Aplikace zobrazuje srážky zaznamenané meteorologickým radarem na mapovém podkladě. Aplikaci vám přináší Český Hydrometeorologický Ústav (ČHMÚ).

Meteor meteoradar
Meteor meteoradar

Počasí & Radar: předpověď počasí pro ČR i svět

Bezplatná aplikace Počasí & Radar od německých vývojářů, meteorologů a geografů vám přináší nejpřesnější a nejspolehlivější předpověď počasí v češtině. Během chvilky se z aplikace dozvíte aktuální počasí, předpověď počasí na nejbližší dny a dlouhodobý výhled počasí na 14 dní za pomoci grafu.

Google Pay

Od té doby, co Google Pay podporuje většina českých bank se taktéž jedná o jednu z nejoblíbenějších a nejstahovanějších aplikací. Funguje na každém Android zařízení s NFC a Androidem 5.0. Jedná se o rychlý a snadný způsob placení na webu, v obchodech a na dalších místech, snadno pomocí vašeho telefonu.

Peněženka Google
Peněženka Google

Mapy.cz

Ačkoliv jsou celosvětově nerozšířenější Google Mapy, v Česku se stále více daří mapám od Seznamu. Začátky byly sice horší, aktuálně jde ovšem o celkem vyladěnou a čistou aplikaci. Používat jdou celosvětově, nejvíce služeb ovšem nabízí v ČR. Mimo to jsou napojeny na Booking.com, což umožňuje rychlou rezervaci hotelu ve vybrané destinaci. Nechybí ani implementace tmavého režimu. Skvělé jsou rovněž v režimu offline, kdy si stáhnete mapu dané země předem a můžete je používat bez internetu.

Mapy.cz navigation & off maps
Mapy.cz navigation & off maps

Instagram

Aplikace Instagram se stejně jako WhatsApp a Facebook Messenger dlouhodobě drží mezi nejstahovanějšími aplikacemi na Google Play. Jedna z nejpopulárnějších sociálních sítí se pravidelně aktualizuje a nabízí mnoho nových funkcí. Nezdá se to, ale rozdíl mezi Instagramem před dvěma lety a nyní je obrovský. Věřte nám, že tu starší verzi byste nechtěli používat.

Instagram
Instagram

Ultra Wallpaper

Tato aplikace slibuje spoustu parádních tapet, ovšem my její stažení nedoporučujeme. Dle ostatních uživatelů padá a obsahuje spoustu bugů. Navíc je dle všeho placená, o čemž není její uživatel informován. Dokazují to desítky negativních recenzí.

Ultra Wallpaper
Ultra Wallpaper

FortuneScope: live palm reader and fortune teller

Aplikace FortuneScope slibuje uživatelům, že dokáže z jejich ruky vyčíst jejich budoucnost a životní cestu. To, zda vám dokáže skutečně říct pravdu sice nevíme, ovšem za pouhý týden používání zaplatíte 1 400 korun, takže bychom si využití těchto služeb dosti rozmysleli.

Fortunescope - Palm Reader
Fortunescope - Palm Reader

Jaké zajímavé aplikace používáte vy?

Zdroj: Google Play

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)