Top 10 aplikací, které Češi nejvíce stahují z Google Play: podvodná aplikace, která připravuje lidi o peníze

top 10 aplikací instagram netflix yazio

Je začátek prosince, což znamená že vám přinášíme tradiční souhrn Top 10 aplikací, které nejvíce stahujeme z Google Play. Mimo tradičních aplikací se v něm nachází bohužel také podvodná aplikace Color Message, která vás může připravit o nemalou částku.

Tečka

Do aplikace Tečka si nahrajete svůj certifikát buď o vakcinaci či pro testování. Jedná se o vůbec nejstahovanější aplikaci z Google Play v Česku.

Vinted

Vinted je pouze rebrandový VotočVohoz a jedná se o platformu, kde můžete prodávat či nakupovat oblečení, většinou použité. Pokud tedy máte doma značkové věci, které nenosíte, nebo vám jsou malé, nainstalujte si tuto aplikaci, nafoťte oblečení a získejte alespoň pár stovek.

old.vinted.cz
old.vinted.cz

Color Message

S největší pravděpodobností podvodná aplikace. Uživatelé si stěžují na to, že jim strhává nemalé peníze, takže se ji určitě obloukem vyhněte. Navíc prý ani nefunguje správně a seká se.

čTečka

čTečka je aktuálně druhou nejstahovanější českou aplikací na Google Play. Jedná se o digitální COVID certifikát, který využívá technické standardy EU a je určen k prokázání zdravotního stavu. Tuto variantu budou používat ti, kteří potřebují ověřit zdravotní stav.

Zásilkovna

Zásilkovna je skvělá aplikace, která usnadňuje život. Nemusíte nic papírovat, vyplňovat nejrůznější formuláře a dokonce ani tisknout štítky. Pomocí mobilní aplikace díky službě Mezi Námi odešlete zásilku takřka okamžitě. Stačí pouze zadat kód, který jste obdrželi od daného e-shopu. Navíc budete díky funkci trackování přesně vědět, kde se vaše zásilka aktuálně nachází. Jakmile bude zásilka připravena, dostanete notifikaci. Sami aplikaci nějaký čas používáme a nemůžeme si ji vynachválit.

ČSOB Smart

Aplikace banky ČSOB, která byla navíc kompletně přepracována. Uživatelé však na Google Play aplikaci kritizují, často jim padá a mají s ní další problémy.

Mod Pokecraft for MCPE

Pokemon mód do oblíbené hry Minecraft: Pocket Edition

Mod Pokecraft for MCPE
Mod Pokecraft for MCPE

Skener QR a čárových kódů

Alternativa k aplikaci Čtečka QR a čárových kódů (česky), která o sobě navíc tvrdí, že je ze všech nejrychlejší

QR & Barcode Scanner
QR & Barcode Scanner

Moje O2

S aplikací Moje O2 máte v telefonu informace o svém aktuálním čerpání dat, SMS i volání. Nyní navíc probíhá vánoční akce, kdy je na vybrané produkty sleva 1 000 Kč.

WhatsApp

Lidé stále hledají nové alternativy ke zmíněnému Messengeru nebo ke klasickým SMS zprávám, které už dnes prostě neletí. Tou nejoblíbenější je WhatsApp (rovněž patří pod Facebook), která spojuje lidi pomocí telefonního čísla. Stále častěji ji pro komunikaci využívají i firmy.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Které aplikace jste si stáhli tento měsíc?

Zdroj: Google Play

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)