TOP 10 nejpopulárnějších aplikací v Česku: O2 TV 2.0, Mapy.cz i Zásilkovna

Google Play česko žena držící telefon

Každý měsíc vám přinášíme pravidelný žebříček Top 10 aplikací, které Češi nejvíce stahují z Google Play. První místo už po několikáté za sebou obsadila aplikace Shein. Druhé místo patří Zásilkovně, třetici uzavírá WhatsApp. Za zmínku stojí také některé nové aplikace, jako například Klíšťapka nebo O2 TV 2.0.

Jak jsme žebříček sestavili?

Které aplikace si Češi oblíbili nejvíce ukazuje oficiální žebříček přístupný v Google Play. Jejich pořadí se však neustále mění.

SHEIN-Fashion Shopping Online

SHEIN je velice populární nákupní platforma, která se drží na předních příčkách nejstahovanějších aplikací v ČR už delší dobu. Zákazníci si pochvalují zejména ceny i přehlednost. Z kategorií stojí za zmínku dámské oblečení, pánské oblečení, dětské oblečení, boty a doplňky.

SHEIN-Shopping Online
SHEIN-Shopping Online

Zásilkovna

Zásilkovna je skvělá aplikace, která usnadňuje život. Nemusíte nic papírovat, vyplňovat formuláře a dokonce ani tisknout štítky. Pomocí mobilní aplikace díky službě Mezi Námi odešlete zásilku takřka okamžitě. Navíc díky funkci trackování přesně víte, kde se vaše zásilka aktuálně nachází. Jakmile je připravena, dostanete notifikaci a přijde vám samozřejmě i SMS. Sami aplikaci delší dobu používáme a nemůžeme si ji vynachválit.

Jak na podání zásilky přes Z-BOX?

Jak na podání zásilky přes Z-BOX?

WhatsApp

Lidé stále hledají nové alternativy k Messengeru nebo ke klasickým SMS zprávám, které už dnes prostě neletí. Tou nejoblíbenější je WhatsApp (rovněž patří pod Meta), která spojuje lidi pomocí telefonního čísla. Stále častěji ji pro komunikaci využívají i firmy a díky hromadě nových funkcí se drží na předních příčkách kecálků.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Klistapka / Klíšťapka

Nový nástroj pro získání informací v rámci prevence před stále přibývajícími klíšťaty a případným onemocněním, které tito paraziti přenášejí, přináší nová mobilní aplikace s názvem Klíšťapka. Ta poskytuje informace o výskytu klíšťat v lesních porostech dle údajů Ústav pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem ČR a s tím související rizika nákazy lymeskou borreliózou. Pokud se o ní chcete dozvědět více informací, mrkněte na náš samostatný článek.

Klistapka / Klíšťapka
Klistapka / Klíšťapka

Tesco Clubcard Česko

Clubcard Tesco Česko je aplikace, která každý měsíc nabízí slevové kupóny. Pokud platíte přes Clubcard, budete navíc dostávat slevy na vaše oblíbené produkty. Tu a tam přijdou také víkendové slevy a můžete se účastnit také kampaní, díky kterým získáte slevu na další nákupy.

Tesco Clubcard | Jak se registrovat v Clubcard aplikaci

Tesco Clubcard | Jak se registrovat v Clubcard aplikaci

Clubcard Tesco Czechia
Clubcard Tesco Czechia

O2 TV 2.0

O2 TV 2.0 nahrazuje původní aplikaci O2 TV a nabízí několik nových funkcí, avšak uživatelé s ní nejsou příliš spokojení. Stěžují si na neustálé zasekávání i celkovou kvalitu, čemuž odpovídá i nízké hodnocení 1,7 hvězdičky.

George Česko

George Česko je aplikace pro mobilní bankovnictví banky Česká spořitelna. Přibližně před dvěma týdny došlo k velké aktualizaci, která přináší vylepšený vzhled.

Můj Albert

Aplikace Můj Albert je jednou z nejstahovanějších aplikací posledních týdnů. Kromě toho, že v ní můžete vytvářet a následně sdílet nákupní seznamy nebo uchovávat elektronické účtenky podobně jako třeba v Lidl Plus, má aplikace další výhodu. Za každých utracených 200 Kč v se vám připíše 1 kredit. Tyto kredity můžete následně využít k nákupu zdravých potravin či produktů, které se každý týden obměňují.

Mapy.cz

Mapy.cz jsou velmi populární aplikací. Jedná se o mapy od Seznamu, které mají na Google Play vynikající hodnocení. Jde o jedny z vůbec nejoblíbenějších map v Česku.

Mapy.cz navigation & off maps
Mapy.cz navigation & off maps

TikTok

Stále populárnější sociální síť TikTok se zaměřuje na krátká videa. Kromě toho, že zde najdeme spoustu zajímavého obsahu (ano, je třeba filtrovat hlouposti) se sem začínají přesouvat i velcí YouTubeři a osobnosti.

TikTok - Opravdu krátká videa
TikTok - Opravdu krátká videa
Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jaké zajímavé aplikace stahujete vy?

Zdroj: Google Play

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)