Top 10 aplikací, které Češi nejvíce stahují z Google Play: táhne Voyo i Bakaláři

google play aplikace voyo shein

V pravidelném seriálu Top 10 aplikací, které Češi nejvíce stahují z Google Play si ukazujeme momentálně nejstahovanější aplikace. Žebříček se každý měsíc mění na základě trendů, nových aplikací nebo významnějších aktualizací. Nova zabodovala se svým Voyo, ovšem táhne také nákupní aplikace Shein nebo Bakaláři OnLine, což není nikterak překvapivé. Je přece začátek školního roku.

Tečka

Do aplikace Tečka si nahrajete svůj certifikát buď o vakcinaci či pro testování. Jedná se o vůbec nejstahovanější aplikaci z Google Play v Česku.

VOYO.cz

Streamovací služba Voyo je aktuálně druhou nejstahovanější aplikací na Google Play v České republice. Nabízí přes 2 500 filmů a seriálů, přičemž kromě jiného zde můžete sledovat seriály s předstihem. Na Voyo se mimochodem stěhuje také Ordinace v růžové zahradě, takže pokud chcete vy nebo vaše manželka sledovat nové díly, budete si muset Voyo předplatit.

Skener QR a čárových kódů

Alternativa k aplikaci Čtečka QR a čárových kódů (česky), která o sobě navíc tvrdí, že je ze všech nejrychlejší

QR & Barcode Scanner
QR & Barcode Scanner

SHEIN-Fashion Shopping Online

SHEIN je nákupní platforma. Zákazníci si pochvalují zejména ceny i přehlednost. Z kategorií stojí za zmínku dámské oblečení, pánské oblečení, dětské oblečení, boty a doplňky.

SHEIN-Shopping Online
SHEIN-Shopping Online

čTečka

čTečka je aktuálně druhou nejstahovanější českou aplikací na Google Play. Jedná se o digitální COVID certifikát, který využívá technické standardy EU a je určen k prokázání zdravotního stavu. Tuto variantu budou používat ti, kteří potřebují ověřit zdravotní stav.

Bakaláři OnLine

Snad každý se někdy setkal s online platformou Bakaláři. Jde o systém, kam učitel zadává známky/poznámky a další informace, načež si je může prohlédnout jak žák, tak i rodič. Druhá generace této aplikace nabízí jednodušší přístup a hlavně je mnohem přehlednější. Rázem tak máte přístup ke zobrazování známek, rozvrhu a suplování, domácích úkolů či absence. Vzhledem k tomu, že webová aplikace není plně přizpůsobena mobilům tuto aplikaci doporučujeme.

Bakaláři OnLine
Bakaláři OnLine

Zásilkovna

Zásilkovna je skvělá aplikace, která usnadňuje život. Nemusíte nic papírovat, vyplňovat nejrůznější formuláře a dokonce ani tisknout štítky. Pomocí mobilní aplikace díky službě Mezi Námi odešlete zásilku takřka okamžitě. Stačí pouze zadat kód, který jste obdrželi od daného e-shopu. Navíc budete díky funkci trackování přesně vědět, kde se vaše zásilka aktuálně nachází. Jakmile bude zásilka připravena, dostanete notifikaci. Sami aplikaci nějaký čas používáme a nemůžeme si ji vynachválit.

WhatsApp

Lidé stále hledají nové alternativy ke zmíněnému Messengeru nebo ke klasickým SMS zprávám, které už dnes prostě neletí. Tou nejoblíbenější je WhatsApp (rovněž patří pod Facebook), která spojuje lidi pomocí telefonního čísla. Stále častěji ji pro komunikaci využívají i firmy.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Počasí & Radar: výstrahy a dešťový radar

Vzhledem k tomu, co se stalo na Moravě a jaké počasí v Česku v posledních dnech panuje lidé hledají kvalitní aplikaci na Počasí. Aplikace Počasí & Radar pochází od německých vývojářů a slibuje nejpřesnější a nejspolehlivější předpovědi v češtině.

Weather & Radar - Storm radar
Weather & Radar - Storm radar

ČSOB Smart

Aplikace banky ČSOB, která byla navíc kompletně přepracována. Uživatelé však na Google Play aplikaci kritizují, často jim padá a mají s ní další problémy.

Které aplikace jste si stáhli tento měsíc?

Zdroj: Google Play

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)