Top 10 aplikací, které Češi nejvíce stahují z Google Play: Vinted a Zásilkovna

Google Play zásilkovna vinted

Stejně jako každý měsíc vám i v únoru nabízíme souhrn TOP 10 aplikací, které Češi nejvíce stahují z Google Play. Vůbec tou nejstahovanější je přepracovaná aplikace Vinted, následuje populární Zásilkovna a trojici zakončuje hra Talking Ben The Dog.

Vinted

Vinted je pouze rebrandový VotočVohoz a jedná se o platformu, kde můžete prodávat či nakupovat oblečení, většinou použité. Pokud tedy máte doma značkové věci, které nenosíte, nebo vám jsou malé, nainstalujte si tuto aplikaci, nafoťte oblečení a získejte alespoň pár stovek. Nová aplikace však lidem (alespoň dle recenzí na Google Play) příliš nevyhovuje.

Vinted - Buy and sell clothes
Vinted - Buy and sell clothes

Zásilkovna

Zásilkovna je skvělá aplikace, která usnadňuje život. Nemusíte nic papírovat, vyplňovat nejrůznější formuláře a dokonce ani tisknout štítky. Pomocí mobilní aplikace díky službě Mezi Námi odešlete zásilku takřka okamžitě. Stačí pouze zadat kód, který jste obdrželi od daného e-shopu. Navíc budete díky funkci trackování přesně vědět, kde se vaše zásilka aktuálně nachází. Jakmile bude zásilka připravena, dostanete notifikaci. Sami aplikaci nějaký čas používáme a nemůžeme si ji vynachválit.

Talking Ben the Dog

Pes Ben je profesorem chemie, který si neustále čte noviny, pije a jí. Vaším úkolem je obtěžovat ho tak dlouho, aby konečně přestal číst a následně si s ním můžete promluvit a dostat ho do jeho laboratoře.

Talking Ben the Dog
Talking Ben the Dog

WhatsApp

Lidé stále hledají nové alternativy ke zmíněnému Messengeru nebo ke klasickým SMS zprávám, které už dnes prostě neletí. Tou nejoblíbenější je WhatsApp (rovněž patří pod Meta), která spojuje lidi pomocí telefonního čísla. Stále častěji ji pro komunikaci využívají i firmy.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

TikTok

Stále populárnější sociální síť TikTok se zaměřuje na krátká videa. Kromě toho, že zde najdeme spoustu zajímavého obsahu (ano, je třeba filtrovat hlouposti) se sem začínají přesouvat i velcí YouTubeři a osobnosti. Jeden z příkladů, že se dá na TikTok publikovat i seriózní obsah je například Petr Mára. Nutno však podotknout, že jde o velkého žrouta času.

TikTok - Opravdu krátká videa
TikTok - Opravdu krátká videa

Tečka

Do aplikace Tečka si nahrajete svůj certifikát buď o vakcinaci či pro testování. Jedná se o vůbec nejstahovanější aplikaci z Google Play v Česku a na prvních příčkách se nachází už poměrně dlouho.

Můj T-Mobile

Aplikace Můj T-Mobile se hodí všem, kteří mají tarify od tohoto operátora. Můžete v ní nalézt informace o vaší aktuální útratě a také o tom, kolik dat/SMS/minut vám ještě zbývá. Výhodou je, že si během pár kliknutí můžete tarif kompletně změnit.

Skener QR a čárových kódů

Alternativa k aplikaci Čtečka QR a čárových kódů (česky), která o sobě navíc tvrdí, že je ze všech nejrychlejší

QR & Barcode Scanner
QR & Barcode Scanner

Kaufland – akce a recepty

Aplikace jednoho z největších supermarketů vyskytující se v České republice má spoustu výhod a tenhle měsíc jde o vůbec nejstahovanější aplikaci v Google Play. V aplikaci naleznete akce, slevy, recepty a spoustu dalších informací. Pokud tedy rádi nakupujete a Kaufland patří k vašim oblíbeným obchodům, doporučujeme dát aplikaci šanci. Navíc je poměrně přehledná a jede naprosto plynule.

Kaufland - Shopping & Offers
Kaufland - Shopping & Offers

iDog: Dog Translator

iDog: Dog Translator slibuje lepší komunikaci mezi vámi a vaším čtyřnohým kamarádem.

iDog: Dog Translator
iDog: Dog Translator

Jaké zajímavé aplikace stahujete vy?

Zdroj: Google Play

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)