TOPlist

Top 10 aplikací, které Češi nejvíce stahují z Google Play: Lidl, Vinted a úplná zbytečnost

Google Play top 10 aplikací které češi stahují

Jestliže patříte mezi uživatele, kteří rádi objevují nové aplikace, jistě přijde vhod sledovat náš měsíční seriál Top 10 aplikací, které Češi nejvíce stahují z Google Play. V dubnu táhlo hned několik zajímavých appek jako Lidl Plus, Vinted, TikTok, Moje dm či Mapy.cz, ale i zbytečnosti jako Relax – Meet you future.

Relax – Meet you future

Mezi nejstahovanější aplikace posledních dní patří Relax – Meet your future, která slibuje, že vám věrně ukáže vaše budoucí já. Uživatelé si ale v recenzích stěžují, že nefunguje a ukazuje spoustu reklam. Z toho důvodu jsme se rozhodli do tohoto článku nepřidat náš boxík s aplikací, jelikož v podstatě neexistuje důvod, proč byste něco podobného chtěli mít v telefonu.

Lidl Plus

Aplikaci Lidl Plus se očividně daří. Jedná se totiž o vůbec nejstahovanější aplikaci na Google Play. Ta nabídne celou řadu výhod jako jsou exkluzivní slevy pro zákazníky, usnadnění reklamace díky digitálním účtenkám a mnoho dalšího. Navíc lze všechny tyto výhody čerpat ve všech 13 evropských zemích, kde pobočky Lidlu figurují.

Lidl Plus
Lidl Plus

Vinted

Vinted je pouze rebrandový VotočVohoz a jedná se o platformu, kde můžete prodávat či nakupovat oblečení, většinou použité. Pokud tedy máte doma značkové věci, které nenosíte, nebo vám jsou malé, nainstalujte si tuto aplikaci, nafoťte oblečení a získejte alespoň pár stovek. Nová aplikace však lidem (alespoň dle recenzí na Google Play) příliš nevyhovuje.

Vinted - Buy and sell clothes
Vinted - Buy and sell clothes

Time Warp Scan – Face Scanner

Aplikace Time Warp Scan – Face Scanner slibuje pořizování vtipných videí a fotografií, konkrétně přes filtry Time Warp. Populární je třeba na TikToku.

Time Warp Scan - Face Scanner
Time Warp Scan - Face Scanner

Moje dm

Moje dm je prostá nákupní aplikace, která vám dokáže zobrazit, ve kterých prodejnách naleznete vámi vybrané produkty a časem se vám také personalizuje její obsah. Mimo to obsahuje také slevové kupóny.

WhatsApp

Lidé stále hledají nové alternativy ke zmíněnému Messengeru nebo ke klasickým SMS zprávám, které už dnes prostě neletí. Tou nejoblíbenější je WhatsApp (rovněž patří pod Meta), která spojuje lidi pomocí telefonního čísla. Stále častěji ji pro komunikaci využívají i firmy.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

SHEIN-Fashion Shopping Online

SHEIN je nákupní platforma. Zákazníci si pochvalují zejména ceny i přehlednost. Z kategorií stojí za zmínku dámské oblečení, pánské oblečení, dětské oblečení, boty a doplňky.

SHEIN-Nakupování Online
SHEIN-Nakupování Online

TikTok

Stále populárnější sociální síť TikTok se zaměřuje na krátká videa. Kromě toho, že zde najdeme spoustu zajímavého obsahu (ano, je třeba filtrovat hlouposti) se sem začínají přesouvat i velcí YouTubeři a osobnosti.

TikTok: Videos, Lives & Musik
TikTok: Videos, Lives & Musik

Mapy.cz

Mapy.cz jsou velmi populární aplikací. Jedná se o mapy od Seznamu, které mají na Google Play vynikající hodnocení. V Česku jsou obecně velice populární.

Mapy.cz: maps & navigation
Mapy.cz: maps & navigation

Zásilkovna

Zásilkovna je skvělá aplikace, která usnadňuje život. Nemusíte nic papírovat, vyplňovat nejrůznější formuláře a dokonce ani tisknout štítky. Pomocí mobilní aplikace díky službě Mezi Námi odešlete zásilku takřka okamžitě. Stačí pouze zadat kód, který jste obdrželi od daného e-shopu. Navíc budete díky funkci trackování přesně vědět, kde se vaše zásilka aktuálně nachází. Jakmile bude zásilka připravena, dostanete notifikaci. Sami aplikaci nějaký čas používáme a nemůžeme si ji vynachválit.

Jaké zajímavé aplikace stahujete vy?

Zdroj: Google Play

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)