The Lava Pulse je tlačítkový telefon se senzorem srdečního tepu

telefon senzor krevního tlaku

Sledování zdraví je nyní důležitější než kdy dříve. Při této příležitosti představila společnost Lava model The Lava Pulse, což je tlačítkový mobilní telefon se senzorem srdečního tepu a krevního tlaku. Zároveň je i levný a jedná se tak o ideální přístroj pro starší lidi, kteří si nechtějí zvykat na dotykové mobily.

Tlačítkový telefon se senzorem srdečního tepu?

Telefon se zatím prodává pouze v Indii a vyjde na 1 499 INR, což je asi 570 korun bez daně. Senzor je pak umístěný na zadní straně hned vedle fotoaparátu. Stačí na něj položit prst, spustit aplikaci a po několika sekundách máte výsledek. Je třeba dodat, že měření krevního tlaku skrz prst nebude nijak zvlášť přesné a jde spíše o orientační hodnoty.

Přední stranu kromě klávesnice pokrývá také 2,4″ displej s rozlišením 240 x 320 pixelů. Software je přímo od společnosti Lava a nabízí kromě základních funkcí také hudební a video přehrávač. K dispozici je také FM rádio a nechybí ani 3,5 mm jack na sluchátka. 1 800 mAh baterie má vydržet asi 6 dní každodenního používání. Jestliže máte rádi hry, můžete si zahrát legendárního hada.

Doporučili byste takový telefon vašim prarodičům?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)