TOPlist

Tiskové snímky Nokia 9: Telefon bude mít 5 hlavních fotoaparátů i čtečku otisků prstů v displeji

Nokia-9-pureview-tiskove-snimky

Na veletrhu MWC 2019 uvidíme představení nového prémiového telefonu od společnosti HMD Global. Půjde o telefon Nokia 9 PureView. Nyní byly na internet nahrány tiskové snímky, které ukazují chystaný telefon v celé kráse.

Nokia 9 PureView bude prvním skutečným vlajkovým modelem od HMD Global

Tento telefon už je vyvíjen hodně dlouhou dobu, což jde ostatně vidět i na designu. Zatímco konkurence už přechází na bezrámečkové designy s výřezem nebo průstřelem. Nokia 9 na přední straně připomíná dva roky staré telefony. Naštěstí zadní strana je úplně o něčem jiném.

Nokia-9-pureview

Už dlouhé měsíce se spekuluje nad tím, že Nokia 9 bude mít 5 hlavních fotoaparátů. To potvrzují i poslední tiskové snímky. Celkově je ale na zadní straně celkem 7 otvorů. Kromě pěti fotoaparátů je ještě v jednom blesk a v posledním se můžou nacházet nějaké senzory. Přesnější informace ještě nejsou známé. Nechybí ani značka Zeiss, která je s fotomobily Nokia spojována ještě od dob Symbianu.

Ze snímků si můžeme všimnout i toho, že telefon má čtečku otisků prstů v displeji. Představení telefonu se očekává 24. února na veletrhu MWC 2019. Podle posledních spekulací bude mít telefon starší Snapdragon 845, který doplní 8GB RAM, displej o velikosti 5,99 palců s QuadHD+ rozlišením a baterii o kapacitě 4 150 mAh. Později v tomto roce má vyjít i 5G verze telefonu, která možná bude obsahovat i novější čipset Snapdragon 855.

Jak se vám líbí design telefonu Nokia 9 PureView?

Zdroje: 91mobiles.com, gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)