4 tipy na zboží z Číny: Chytrá elektronika na chalupu

tipy-z-ciny-367-AliExpress-chytra-elektronika-na-chatu

Vítejte u dalších tipů na zajímavé zboží z obchodů na tržišti AliExpress. Vybrané produkty bude i tentokrát propojovat jedno téma. Tentokrát si přijdou na své majitelé zahrádek a hlavně chalup, kterým by mohla nemovitost mimo domov trochu vylepšit nebo zabezpečit chytrá elektronika. Všechny produkty jsou ovladatelné přes aplikaci Tuya.

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru. Pod cenou zboží můžete vidět větu „Price includes VAT“ neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

Venkovní kamera s baterií či solárním panelem

Pokud chcete mít chatu, zahrádku nebo jiný prostor pod neustálým dohledem a případně dostávat i informace o narušitelích, určitě popřemýšlejte nad chytrou kamerou. Pro toto využití je určitě dobré zvážit i modely s bateriemi nebo rovnou solárním panelem. Dalším pokročilým levelem je i SIM slot, díky kterému zajistíte přenos i v případě odpojení Wi-Fi.

Cena ve slevě: 922 Kč, Běžná cena: 2 207 Kč

Chytrá zásuvka

Zapnout na dálku ledničku nebo třeba ohřívač vody? Případně jen sledovat spotřebu? I na chalupě najdou využití chytré zásuvky, které můžete ovládat přes aplikaci v mobilu. U těchto zásuvek od Aubess s 20A jištěním se nemusíte bát ani náročnějších spotřebičů. Jen myslete na to, že jde o zásuvky typu SCHUKO.

Cena ve slevě: 140 Kč za ks, Běžná cena: 242 Kč za ks

Chytré bezpečnostní senzory

Pokud vám nepřijde kamera jako dostatečná jistota pro odhalení nebo zabránění vniknutí do nemovitosti, můžete zabezpečení posílit senzory do oken a dveří. Za pár stovek můžete mít celou sadu pro zabezpečení kompletní chalupy.

Cena ve slevě: 215 Kč, Běžná cena: 286 Kč

Chytré zavlažování

Je dlouho sucho a vy zrovna nemáte možnost odjet zalévat? I tuto starost můžete nechat v případě nouze na chytré elektronice. A nebo si to rovnou kompletně zařídit tak, že zalévat ručně už nikdy nebudete.

Cena ve slevě: 424 Kč, Běžná cena: 565 Kč

Odkazy

Některé odkazy do obchodů mohou obsahovat tzv. affiliate parametr, díky kterému získá redakce malý zlomek z prodejní ceny. Finální částku ovšem takový odkaz neovlivňuje a produkty v žádném případě nejsou vybírány dle výše provize. Nákupem přes tyto odkazy podporujete provoz Světa Androida. Děkujeme za pochopení.

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena ve slevě Běžná cena
držák na mobil do přihrádky na nápoj 283 Kč 410 Kč
Senzor teploty a vlhkosti 42 Kč 286 Kč
Světýlko na solární energii 106 Kč 133 Kč
Běžecké šortky s kapsou na mobil 258 Kč 430 Kč
Tuya teplotní senzor 41 Kč 179 Kč

Zaujaly vás dnešní tipy? Mrkněte i na starší díly našeho seriálu:

Jaká další elektronika vám pomáhá zmírňovat vysoké teploty?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)