Tipy a triky pro Android: nová oficiální stránka od Googlu

tipy_triky_google_ico

Ať už jste na Androidu nováčkem, nebo naopak zkušeným uživatelem, vždy existuje prostor na další poznávání a rozšiřování znalostí. Jedním ze zdrojů, díky kterému se můžete o tomto operačním systému něco přiučit, je nová stránka na oficiálním webu Androidu zaměřená na tipy a triky. Vyhledávací gigant ji představil v noci na dnešek v kratičkém postu na sociální síti Google+.

Google představil novou stránku na sociálních sítích Google představil novou stránku na sociálních sítích

Stránku najdete na adrese www.android.com/phones/tips/ a jejím sloganem je “Objevte způsoby, jak získat co nejvíce ze svého zařízení s Androidem.” Není sice k dispozici v naší mateřštině, ale s pomocí překladače by mohla být užitečná i těm, kteří angličtinu neovládají. Rady, postupy a návody připravili vybraní experti přímo z Googlu.

Webové stránky pokrývají poměrně hodně funkcí systému Android. Například poučí uživatele o výhodách Fotek Google, dozvíte se, jak používat hlasové příkazy pro ovládání telefonu, jak upravit a přizpůsobit svůj telefon či jak najít ztracené zařízení. Nechybí triky týkající se zabezpečení, nebo jak se bránit malwaru, který může být maskovaný jako běžná aplikace, což je jedna z hlavních příčin nákazy telefonů se systémem Android.

Tipy a triky v sedmi sekcích

Tipy jsou rozděleny do sedmi kategorií:

  • Ochrana soukromí a bezpečnost: jak můžete zabezpečit svůj telefon například nastavením oprávnění aplikací, jak zařízení najít v případě ztráty…
  • Hlas: triky týkající se hlasového rozhraní, třeba jak se zavolat rodičům, aniž byste se dotkli telefonu, jak diktovat zprávy do WhatsApp…
  • Fotoaparát a fotky: například jak pořizovat panoramata, jak najít konkrétní fotografii, atd.
  • Baterie: triky pro rychlejší nabíjení telefonu, aktivaci úsporného režimu a další.
  • Přizpůsobení: sekce, která by mohla obsahovat tisíce triků, a přesto nikdy nebude kompletní. Naučí vás, jak můžete ze svého Androidu udělat jedinečný systém, jak si nastavit vlastní tapetu nebo prozkoumat svět widgetů.
  • Další aplikace: výběr několika aplikací určených pro určité úkoly – například přehrávání hudby, poslech hudby podle nálady, jak použít Překladač k překladům.
  • Nastavení: sekce zahrnuje všechny tipy a triky týkající se systémového nastavení. Dozvíte se tu, jak nastavit rodičovskou kontrolu, nebo jak se změnit barvu obrazovky pro snadnější čtení.

Celkem jsme napočítali bezmála padesátku tipů, které budou užitečné především začátečníkům, ale nějakou novinku zde možná objeví i ti pokročilejší.

Celý web se nese v duchu moderního designového trendu Material, je tedy minimalistický, jednoduchý a sází na prezentaci informací v podobě karet, mezi kterými lze listovat.

Google vsadil na design Material Google vsadil na design Material

Nesporně se jedná o užitečný počin, který především “Androidem nepolíbení” ocení při prvním seznámení s tímto operačním systémem.

Zdroje: ubergizmo.com, android.com, plus.google.com, andro4all.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)