Pařba na víkend – tipy na Android hry 204 – Limbo, Formule a další

motorsport manager hlavni

Dnešní díl seriálu Pařba na víkend – tipy na Android hry jako první přináší skvělou hororovou adventuru Limbo. Následovat bude napodobenina klasického Arkanoidu, ovšem s propracovanou fyzikou – Grey Cubes. Třetím tipem je parádní návykovka studia KetchApp – ZigZag. V předposlední hře potrápíte vaše mozkové závity v logické hře Staying Together a na závěr jsme pro vás vybrali manažer Formule 1 – Motorsport Manager.

Limbo

Limbo je hra, která platí za jednu z nejlepších plošinovek vůbec. Tato 2D strašidelná hra s logickými hádankami původně vyšla pro Xbox 360, PlayStation 3 a PC, následně se dostala i na iOS zařízení, ovšem její variantu pro Android jsme dlouho postrádali. To se nyní mění a po letech tak tato populární hra konečně doputovala také do Google Play. Ve hře se vžijete do role malého chlapce, který v „Limbu“ (což lze do češtiny přeložit jako „předpeklí“ nebo „zapomnění“) hledá svou ztracenou sestru. Vy mu tak musíte pomoci projít bezútěšným prostředím jakéhosi temného lesa, plného různých smrtelných nástrah či logických hádanek. Zrovna tak si musíte dát pozor na různá monstra, která v lese číhají na svou kořist.

Grey Cubes

Grey Cubes je velmi zábavná hra ve stylu klasického Arkanoidu. S malou destičkou budete odrážet míčky do šedých kostek. Úkolem každého kola je zničit veškeré šedé kostky, přičemž nesmíte ztratit všechny vaše životy. Hra je postavena na fyzikálním enginu, díky kterému se dočkáte reálných odrazů kostiček do prostoru. V některých levelech musíte celkovou strukturu kostek nejprve rozmělnit a až poté se vydat likvidovat jednotlivé díly. V Grey Cubes na vás čeká 60 zábavných levelů. Co vás na hře rovněž potěší, je její intuitivní ovládání prostřednictvím tažení prstu do stran.

a22ae1203db05cb2727972753038c67a?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

ZigZag

ZigZag, neboli “cik-cak” je nová návykovka studia KetchApp. Ti vytváří nenáročné, ale zato velmi zábavné hry pro Android a iOS. Na kompletní seznam jejich Android her se můžete podívat zde. Ve hře ZigZag budete ovládat malý balónek, se kterým postupujete neustále kupředu, a to stylem ze strany na stranu. Tapnutím displeje pak měníte směr. Tento jediný prvek ovládání vám bude stačit k tomu, abyste začali překonávat nejen své rekordy, ale rovněž i výsledky ostatních hráčů skrze Google Play Games. Po cestě kupředu vás čekají růžové diamanty, jejichž sbíráním si zvyšujete skóre. Aby hra nebyla příliš monotónní, mění se její barevné provedení.

ZigZag
ZigZag

Staying Together

Jedná se o velmi originální logickou hru, v níž budete ovládat 2 postavy současně. Lépe řečeno, u obou postav budete využívat pouze jedno ovládání. Problém ovšem spočívá v tom, že každá z postav je naprogramovaná takovým způsobem, aby se pohybovala opačným směrem jako její protějšek. Když se s pánem vydáte vlevo, slečna automaticky půjde vpravo apod. S tímto ztíženým ovládáním musíte jednak posbírat veškerá srdíčka, ale také dostat obě postavy do cílového bodu. Každá z postav dokáže skákat a rovněž provádět dvojskok. Staying Together musíte rozhodně vyzkoušet.

Staying Together
Staying Together

Motorsport Manager

Do našeho výběru her jsme zařadili nový Motorsport Manager, ve kterém se zhostíte role manažera vybrané stáje Formule 1. Vaším úkolem bude najímat jezdce, investovat do technologií, vylepšovat vaše formule a samozřejmě také vyhrávat šampionáty. Zapomenout přitom nesmíte na shánění partnerů, jakožto zdrojů vašich pravidelných příjmů. Při závodech můžete vašim jezdcům přiřazovat nejrůznější taktiky spočívající ve stylu řízení apod. Pokud máte rádi formule, tato hra by ve vašem zařízení neměla chybět.

Motorsport Manager Mobile
Motorsport Manager Mobile

Odkazy na starší Pařby na víkend (Android hry)

Video – Android hry

Pařba na víkend – tipy na Android hry 204

Pařba na víkend - tipy na Android hry 204

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)