Android je 47x víc postižený malwarem než iOS, rýpl si šéf Applu

Tim Cook Apple iOS Android malware

Tim Cook, šéf společnosti Apple, v nedávném rozhovoru utrousil jednu uštěpačnou poznámku na systém Android. V rámci debaty kolem obchodů s aplikacemi řekl, že Android je 47x více postižený řáděním malware obsahu než “jejich” iOS. Měl pravdu? Vlastně tak napůl. Při vysvětlování, jak moc je pro Apple důležité mít instalaci aplikací svázanou jen s nabídkou v App Store, totiž nejspíš pracoval se starými čísly.

Celá diskuze se točila kolem bezpečnosti a konkrétně možnosti instalace aplikací. Cook připomenul, že majitelé Apple produktů mají za běžných okolností možnost využít jen App Store, což firmě umožňuje lépe zabezpečit celý ekosystém. “Instalace z jiných zdrojů mohou zničit bezpečnost iPhonů,” varoval a přidal k tomu, že Android má zaznamenáno 47x více útoků skrze malware.

Číslo by sedělo s reportem společnosti Nokia z roku 2019, kde byly Android přístroje uvedeny jako cíle malwaru ve 47 % případů. Apple měl přitom jedno procento. O rok později už byl ale Android na hodnotě kolem 26 procent a iPhone na 1,7 %. Šéf Applu tedy v tomto případě spíš šlápl vedle, i když poukazoval na logickou věc. Nakonec pohodlná instalace aplikací z jiných zdrojů je jeden z nejvýraznějších rozdílů mezi Androidem a iOS.

Jak často instalujete aplikace mimo Obchod Play?

Zdroj: aauthority

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)