“Polepšete se, nebo aplikaci zakážeme,” vzkazuje EU TikToku

TikTok EU Evropská unie hrozba zablokování

Sociální síť TikTok je na jednu stranu stále populárnější u svých stávajících i přibývajících uživatelů, nicméně na druhou stranu je nadále i velkým trnem v oku pro bezpečnostní experty a přeneseně i politiky. Posvíceno na ni má také Evropská komise, která provozovatele čínské služby před několika dny znovu upozornila na platný Akt o digitálních službách a fakt, že TikTok novým pravidlům rozhodně nevyhovuje. Během videohovoru to vzkázal eurokomisař Thierry Breton šéfovi TikToku Shou Zi Chewovi.

Komisař jasně prohlásil, že EU využije všechny možné prostředky k ochraně soukromí svých občanů a v případě potřeby aplikaci v Evropské unii zakáže. EU chce, aby TikTok zintenzivnil svou snahu o nápravu v požadovaných oblastech a dodržoval všechna pravidla a předpisy uvedené ve zmíněném Aktu.

“Nebudeme váhat přijmout plný rozsah sankcí, pokud audity neprokáží plný soulad. S mladšími uživateli přichází větší odpovědnost. Je nepřijatelné, aby se zdánlivě zábavnými a neškodnými funkcemi uživatelé během několika sekund získali přístup i ke škodlivému a někdy i životu nebezpečnému obsahu,” uvedl eurokomisař Breton.

Aplikace TikTok je již zakázána v asijských zemích jako Indie, Pákistán, Bangladéš či Ázerbájdžán. V USA zakázalo aplikaci ve vládních zařízeních více než 20 států, armáda a kongres. Případný zákaz v EU by byl pro aplikaci velká rána. Mnohá přísnější ustanovení Aktu o digitálních službách se vztahují na platformy, které mají v EU více než 45 milionů uživatelů. Patří sem třeba YouTube, Twitter, Facebook a právě TikTok.

Jaký máte názor na službu TikTok?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)