Populární TikTok představil vlastní telefon. Nabídne nekompromisní výbavu

tiktok vlastní telefon

Sociální síť TikTok je mezi mladými lidmi a dětmi skutečně populární. Vývojáři ze společnosti ByteDance, stojící právě za aplikací TikTok nyní ovšem představují něco mnohem většího – vlastní telefon. Jmenuje se Smartisan Jianguo Pro 3 a nabídne nekompromisní výkon, zajímavou cenu i kvalitní displej.

Smartisan Jianguo Pro 3 patří k telefonům vysoké třídy. Tiká v něm totiž čipset Snapdragon 855, kterému sekunduje 8 či 12 GB operační paměti RAM a samozřejmě nemůže chybět ani kvalitní soustava fotoaparátů. Zadní fotoaparát disponuje hned čtyřmi snímači, přičemž hlavní má rozlišení 48 megapixelů, ultraširokoúhlý 13 megapixelů, optický zoom pak 8 megapixelů a speciální snímač určen pouze pro makro fotografie má rozlišení 5 megapixelů. Zde výrobce nemohl odbýt ani selfie kamerku, která nabídne rozlišení 20 megapixelů.

Design zařízení je hranatý a nutno podotknout, že zejména v zelené barevné variantě vypadá opravdu dobře. V telefonu nalezneme 4 000 mAh baterii s podporou rychlého dobíjení a Android 9.0 Pie s tím, že by se měl brzy dočkat také Androidu 10. Za základní variantu 8 GB RAM/128 GB úložiště zaplatíme 2 899 jüanů, což je přibližně 9 500 korun bez daně. Za vyšší variantu s 12 GB RAM/256GB zaplatíme 3 599 jüanů, což nám dává v přepočtu nějakých 11 500 korun bez daně. Telefon je zatím dostupný pouze v Číně a dnešním dnem by měl expandovat také do dalších zemí. Zda se ale dostane do Evropy či dokonce České republiky v tuto chvíli nevíme.

Co říkáte na nový TikTok telefon?

Zdroj: engadget.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)