TikTok posílá údaje o svých uživatelích na čínské servery bez jejich vědomí

tiktok

Minulý týden bylo podáno k soudu v Kalifornii nezákonné jednaní společnosti TikTok. Ta je známá svými 15 sekundovými videi, ohledně shromažďování obrovského množství uživatelských dat a zasílání těchto dat do Číny. Společnost TikTok a její mateřská společnost ByteDance jsou také obviněny z krádeže obsahu uživatelů bez jejich souhlasu, jakožto draftů připravovaných videí.

Společnosti mají nepříliš specifikované zásady ochrany osobních údajů, a vypadá to, že z toho firma hodně těží. Podle strany žalobce se schyluje k obavám, že tato firma shromažďuje informace o uživatelích především v USA.  Následně používá tyto data k prodeji cílených reklam. Aplikace, která v listopadu tohoto roku překročila 1,5 miliardy stažení po celém světě je nyní ukázkovým příkladem rostoucích bezpečnostních rizik. TikTok může díky jejich aplikaci shromažďovat biometrická data o jejich uživatelích, aniž by tyto videa byla zveřejněna či uložena. V okamžiku když uživatel vytvoří video a klikne na tlačítko ,,další,, je bez jeho vědomí toto video je přeneseno do nejrůznějších domén.

Jeden z uživatelů si aplikaci stáhl, ale nikdy nezaložil účet. Vytvořil 4-5 videí a přesto, že žádné z nich nezveřejnil ani neuložil, společnost bez jeho vědomí poslala informace na čínské servery. Právníci společnosti se k situaci zatím nijak nevyjadřují a tak si budeme muset počkat na finální vyjádření.

Co si myslíte o kauze společnosti TikTok?

Zdroj: cnet.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)