TOPlist

TikTok chystá obří změnu! Jak ohrozí YouTube?

tiktok 30 minut videa
  • TikTok je jednou z nejpopulárnějších aplikací současnosti
  • Před používáním aplikace pravidelně varují úřady, lidem to ale nevadí
  • Autoři ale chtějí být ještě úspěšnější a testují novinku, která aplikaci přiblíží k YouTube

TikTok je fenoménem posledních a nevypadá to, že by se na jeho popularitě mělo v nejbližší době cokoliv změnit. Před aplikací pravidelně varují nejrůznější úřady, ať v České republice nebo v zahraničí. To ale její popularitu zatím nijak neohrozilo a vlastně se ani nedivím.

Autoři aplikaci neustále vylepšují, v současnosti ale testují funkci, která by kompletně mohla změnit pravidla hry. Dosud byla délka nahrávaných záběrů omezena maximálně na 10 minut a to není mnoho, speciálně pokud to srovnáme s podmínkami na YouTube. Na obzoru je ale změna!

Po novém by videa měla mít délku až 30 minut a to je zásadní posun kupředu. Ano, YouTube je pořád někde jinde, maximální délka videa na tomto portálu je celých 12 hodin. Ale posun z deseti minut na třicet je v případě TikToku výrazná změna, ostatně kolik lidí na YouTube nahrává videa, která mají 10 a více hodin. Do třiceti minut se vejde podstatně více obsahu a myslím si, že TikTok dokáže z této změny vytěžit hodně.

To ale neznamená, že by YouTube složilo zbraně a nepřinášelo žádné inovace. Z mého pohledu ale v současnosti Google moc nemá kam YouTube posouvat, služba jako taková je velmi komplexní, vidím minimální prostor pro změny a inovace. Co se týká monetizace obsahu respektive podpory autorů, tam YouTube pravděpodobně ještě má mezery, nejsem si ale jistý, jestli by více peněz dokázalo současný trend nějak zvrátit. TikTok tady s námi je a speciálně u mladých uživatelů ještě nějakou dobu zůstane volbou číslo jedna

Máte ve svém telefonu aplikaci TikTok?

Zdroj: gizmochina

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)