TicWatch Pro 5 jsou oficiálně na trhu: Cena a specifikace

Mobvoi TicWatch Pro 5 hodinky cena parametry specifikace

Společnost Mobvoi oficiálně ukončila celkem dlouhé čekání zástupu zájemců a uvedla na trh nové chytré hodinky TicWatch Pro 5. V porovnání se staršími modely se chlubí hlavně systémem Wear OS 3 s novými funkcemi, o dost výkonnějším procesorem Snapdragon W5+ Gen 1, větší 2GB operační pamětí i štědřejším 32GB úložištěm nebo promyšlenějším ovládáním.

TicWatch Pro 5 mají hliníkové tělo a 24mm silikonový řemínek. Kulatý displej má průměr 1,43 palce a rozlišení 466 x 466 pixelů (326 PPI). Jde o již tradiční hybridní kombinaci klasického AMOLED panelu a úsporného displeje pro zobrazování pouhého času. U konektivity najdeme Bluetooth 5.2, Wi-Fi, NFC a pětici geolokačních služeb (GPS+Beidou+Glonass+Galileo+QZSS). Nechybí barometr (s výškoměrem), kompas či reproduktor s mikrofonem, díky kterým se dá telefonovat rovnou ze zápěstí.

Introducing TicWatch Pro 5

Introducing TicWatch Pro 5

Mezi jinak všedními zadními senzory se nachází například i ty pro měření SpO2 nebo teploty kůže. Ze zdravotních funkcí Mobvoi vyzdvihuje “one tap” například měření s pěti různými metrikami (tep, okysličení, dýchání, stres a kondice srdce) a hodinky zvládají mimo jiné i upozorňování na arytmii a další podezřelé chování srdce.

Hodinky TicWatch Pro 5 o rozměrech 50 x 48 x 12 milimetrů a hmotností 44 gramů mají dvě tlačítka na pravém boku. Jedno kulaté s rotačním ovládáním a haptickou odezvou, druhé hranaté pro běžné potvrzování. Kvalitní krytí proti vodě a prachu zaručuje certifikace US-MIL-STD 810H.

Systém Wear OS 3, který je ve vztahu k hodinkám TicWatch dlouhodobě předmětem neustálých očekávání a připomínek, nabízí například snazší přístup do Google Play, širší paletu podporovaných aplikací nebo vylepšené ovládání.

Mobvoi TicWatch Pro 5 hodinky cena parametry specifikace Wear OS 3

Baterie má kapacitu 628 mAh a při běžném používání slibuje až 80hodinovou výdrž. V případě zapnutí úsporného displeje, u kterého se nově mohou střídat různé podkladové barvy dle aktivit, by šlo o týdny, ačkoli výrobce přesnou hodnotu neprozradil. Nové TicWatch Pro 5 se v oficiálním e-shopu prodávají za 360 eur, což je asi 8 500 Kč.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Co říkáte na cenu nových TicWatch Pro 5?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)