Nové TicWatch GTH Pro vám řeknou, jak dobře (nebo špatně) je na tom vaše srdce

ticwatch hodinky měření srdce

Společnost Mobvoi, která je známá především díky svým chytrým hodinkách TicWatch právě představila nový model, který však nedisponuje Wear OS, jak jsme u většiny modelů tohoto výrobce zvyklí. Specializuje se totiž na zdraví a to zejména v oblasti srdce.

TicWatch GTH Pro jsou zaměřené na zdraví

Hodinky TicWatch GTH Pro vznikly ve spolupráci s firmou CardieX, která disponuje pokročilými funkcemi pro měření zdraví srdce. Tento kus hardwaru vám tedy dokáže poskytnout podrobné údaje o zdraví arterií (tepen srdce), k čemuž využívá dva PPG senzory. První z nich se nachází na dolní straně hodinek, jak byste zřejmě čekali. Ten druhý se nachází na boku a dokáže brát informace z vašeho prstu. Všechny údaje se shromažďují v aplikaci Mobvoi, která vám vypočítá vaše “Arty Score”, přičemž maximum je 100 bodů.

Mimo to dokáží zaznamenávat 14 sportovních aktivit, měřit SpO2, teplotu vaší pokožky a sledovat spánek. Hodinky se jinak chlubí 1,55palcovým displejem s rozlišením 360 x 320 pixelů a na jedno nabití mají vydržet až 10 dní. K dispozici jsou prozatím jen v USA a to za cenu 99 dolarů, což je asi 2 300 Kč bez daně.

Využili byste podobné zařízení?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)