Podívejte se na rychlostní test mezi Snapdragon a Exynos verzí Galaxy S20

samsung galaxy s20 snapdragon exynos

Snad každý evropský technologický nadšenec má na Samsung vztek. Je to samozřejmě kvůli tomu, že společnost dlouhodobě vyrábí dva různé modely telefonů v závislosti na trhu. Jste z USA? Pak máte nárok na čipset od Qualcommu. Jste Čech? Naservírujeme vám vlastní procesor, který je pomalejší. Pojďme se tedy společně podívat, jaký je ve skutečnosti rozdíl mezi Snapdragon a Exynos verzemi nejaktuálnějšího telefonu Galaxy S20.

Galaxy S20 Exynos nebo Snapdragon?

Kanál PhoneBuff otestoval nejen rychlost, ale později také výdrž baterie u obou modelů. Co se týče rozdílu, tak Snapdragon 865 vyhrál nad čipsetem Exynos 990 o celých osm sekund v prvním kole. Na to, že se má jednat o totožně výkonné telefony se jedná o poměrně velký rozdíl. Druhý test už vyšel přibližně stejně, jelikož mají oba dva telefony 12 GB operační paměti RAM.

Galaxy S20 (Snapdragon) vs Galaxy S20 (Exynos) Speed Test

Galaxy S20 (Snapdragon) vs Galaxy S20 (Exynos) Speed Test

Samozřejmě, pokud bychom měli mít telefony vedle sebe a nějak je porovnávat, rozdíl nespatříme. Robotická ruka ovšem odhalila, že zde malý rozdíl skutečně je. A my nevidíme jediný důvod, proč bychom měli za stejnou cenu dostat horší telefon. Pamatujeme si doby, kdy Samsung dělal své čipsety Exynos mnohem lépe, než konkurence. V posledních letech to tak ale bohužel nevypadá.

Měl by Samsung vyrábět pouze Snapdragon verze?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)