Nejoblíbenější mobil Xiaomi Redmi Note 5 se objevil v testu odolnosti. Jak obstál?

xiaomi redmi note 5 test odolnosti

Po nějaké době se opět podíváme blíž na test odolnosti telefonu, který na kanále JerryRigEverything provádí Zack Nelson. A to z toho důvodu, že si tentokrát posvítil na Xiaomi Redmi Note 5, což je momentálně podle dat serveru heuréka nejoblíbenější telefon v České republice. Jak obstál v testu odolnosti?

Jak je na tom Xiaomi Redmi Note 5 s odolností?

Z videa níže, může některé zmást to, že Zack Nelson hovoří o Redmi Note 5 Pro, které se u nás vůbec neprodává. Důvod je jednoduchý, Xiaomi Redmi Note 5 Pro se na našem trhu prodává pod označením Redmi Note 5. Pod tímhle označením už ho většina uživatelů pravděpodobně zná, obzvlášť z toho důvodu, že jde momentálně o nejoblíbenější telefon v Česku. Pokud vás tento telefon zajímá více, doporučujeme naši recenzi Xiaomi Redmi Note 5.

Note 5 Pro Durability Test! – Scratch Burn and BEND tested!

Note 5 Pro Durability Test! - Scratch Burn and BEND tested!

Pokud jste již někdy viděli test odolnosti od Zacka Nelsona, tak vás nic nepřekvapí. Nejprve se začíná otestováním tvrzeného skla na přední straně. Xiaomi Redmi Note 5 používá Gorilla Glass, čímž se vyrovná většině konkurence. Plusové body obdržel kov, který chrání přední sluchátkový reproduktor. Dále se v testu pustil do tlačítek na boční straně telefonu, kde potvrdil, že jde opravdu o kov. Boční rám je také kompletně z kovu, nicméně vrchní a spodní strana už je z plastu. Zadní strana je kovová.

Čtečka otisků prstů při značném poškození přestává fungovat, což se samozřejmě nedá brát jako nějaká chyba. Nicméně v minulosti jsme mohli vidět několik telefonů, kde s podobnými škrábanci čtečka otisků stále fungovala. Zlatým hřebem v celém testu odolnosti je kontrola toho, jak pevný telefon je a jak moc se ohýbá. Na svou cenu vydrží Redmi Note 5 hodně, bez problémů by měl vydržet i to, když si nešikovně sednete, zatímco máte telefon v zadní kapse. V testu ohýbání prošel, i když se ozvalo několik prasknutí, obzvlášť místo kolem tlačítek dostávalo hodně zabrat.

Xiaomi Redmi Note 5

Xiaomi Redmi Note 5

7.7
  • Displej 5,99", IPS, 2160 x 1080 pixelů
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 636
  • RAM 6GB
  • Fotoaparát 12 + 5 MP
  • Baterie 4000 mAh
  • Cena od 5 460 Kč

Vlastníte Xiaomi Redmi Note 5? Řešíte nějaký problém se zpracováním nebo odolností telefonu?

Zdroj: youtube.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)