TOPlist

Vozy Tesla jsou stále levnější a levnější. V USA i v Evropě

Tesla Model Y Model 3 levnější USA Evropa

Šest zlevnění během čtyř měsíců. Takový příjemný směr zatím nabraly v roce 2023 ceny vozů Tesla na americkém a evropském trhu. Naposledy před pár dny, podruhé tento měsíc, automobilka Elona Muska snížila cenu vozů Model 3 a Model Y. Málokdo očekával, že by firma znovu stlačila prodejní hodnotu svých automobilů dolů tak brzy, ale stalo se. Zámořské změny v ceníku se přitom postupně promítají i do nabídky na našem kontinentu.

Model 3 nově stojí v zámoří v základní výbavě o dva tisíce dolarů méně, tedy 39 990 USD. U vozu Tesla Model Y se pak všech tří variant týká sleva 3 tisíce dolarů. Ceny jsou tedy 46 990 USD, 49 990 USD a 53 990 USD u verzí Model Y AWD, Model Y Long Range a Model Y Performance.

V ČR je například nejlevnější Model 3 po poslední slevě v prodeji za 1 028 990 Kč, ale jeho cena dost možná v návaznosti na další pohyb cen v USA znovu spadne. Fanoušci značky Tesla a obecně Elona Muska za snižováním cen vidí snahu učinit elektromobily dostupnější. Ve skutečnosti jde ale nejspíš o potřebu doprodat kusy, které ale po dřívějším období vyšší poptávky najednou zůstaly na skladě.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jaký máte názor na vozy Tesla a jejich ceny?

Zdroj: electrek

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)