TOPlist

Modernizovaná Tesla Model Y zachycena na fotografii! Jak bude vypadat nástupce nejprodávanějšího auta v Evropě?

tesla model y juniper koncept
  • Minulý rok na podzim nám Tesla ukázala modernizovaný Model 3
  • Příští rok se dočkáme faceliftu také u nejpopulárnějšího Modelu Y
  • Ten nyní zachytil jeden z uživatelů Redditu v Kalifornii

Po delším čekání se na internetu konečně objevily první špionážní fotografie faceliftového elektrického SUV — Tesla Model Y — známého pod kódovým označením Juniper. Fotografie pořízené u kalifornského stadionu Rose Bowl, poskytují první pohled na některé změny, které Tesla plánuje pro svůj nejpopulárnější model.

Dalo by se čekat, že bude Tesla Model Y Juniper sdílet některé designové prvky s Modelem 3 Highland, jenž se nám představil na podzim minulého roku. Přestože je auto maskované speciální plachtou, si lže všimnout jiné kapoty a předního nárazníku, který docela očividně vychází právě z Modelu 3. To samé se dá říct o předních světlometech, které jsou u již existujícího Highlandu tenčí a méně zakřivené. Americká společnost pravděpodobně nechtěla prozradit nový design ráfků, jelikož je vozidlo osazeno staršími devatenáctkami Gemini.

tesla model y juniper

Nic moc dalšího z fotografie vyčíst nelze, avšak dle spekulací a logických úvah, je velmi pravděpodobné, že se dočkáme také zcela nového interiéru, který bude v podstatě stejný jako u Highlandu. Lze tedy počítat s novými ventilovanými sedadly, efektivnější klimatizací, ambientním osvětlením a samozřejmě i úpravou středové konzole.

Kromě vizuálních úprav se očekává, že Model Y Juniper přinese i další vylepšení, mezi ně bude patřit delší dojezd, vyšší výkon nebo pohodlnější podvozek, který by se rozhodně hodil. Současný Model Y rozhodně nelze nazvat nepohodlným autem, avšak oproti některým konkurentům je podvozek naladěn ostřeji. To nedává u auta, které zrovna neoplývá nádechem sportovnosti, veliký smysl, což americká automobilka pochopila u již několikrát zmiňovaného Modelu 3 a s modernizací podvozek změnila k nepoznání.

Co se týče data představení, Tesla samozřejmě zatím mlčí. Dle odhadů se novinky dočkáme někdy příští rok.

Jaký máte názor na elektromobily Tesla?

Zdroj: Reddit

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)