Vylepšená Tesla Model 3 přichází (nejen) s novým vzhledem a delším dojezdem. Máme české ceny

tesla model 3 cesko cena
  • Dlouho očekávaný facelift Tesly Model 3 je konečně tu
  • Nabízí nový design, vylepšený interiér i lepší dojezd
  • Máme oficiální české ceny

Faceliftovaná Tesla Model 3 je tu

Tesla Model 3 je jedním z nejpopulárnějších elektromobilů na světě. Není to tak dávno, co jsme vás informovali o tzv. Projektu Highland, jak se modernizovaná Tesla interně označovala a nyní ji automobilka oficiálně představila. A nejde o ledajaký facelift. Kromě nového designu automobilu jako takového, jsme se dočkali nového interiéru, delšího dojezdu a několika dalších vítaných novinek.

Nový design Modelu 3 přináší řadu výrazných změn. Přední část vozu byla kompletně přepracována, aby působila elegantněji, všimnout si lze zcela nových předních i zadních světlometů, které mají užší linky. Novinkou je rovněž barevná varianta „Ultra Red“, která bude k dispozici výhradně v Evropě.

tesla model 3 facelift cesko

Vylepšení v interiéru

Interiér vozu prošel také řadou změn. Nejvýznamnější je bezpochyby nová 8palcová dotyková obrazovka na zadní části středové konzole, kterou mohou ovládat cestující na zadních sedadlech. Ta jsou mimochodem nově o něco pohodlnější. Kromě sledování multimediálního obsahu bude skrz něj možné ovládat také klimatizaci. Počítat můžeme také s vylepšením audio systému, z původních 14 reproduktorů jich zde máme nyní 17.

tesla model 3 zadni displej

Tesla vyslyšela přání mnoha zákazníků a nově nabízí také ventilovaná přední sedadla, která byla až doteď výsadou X a S modelů. Určitým vylepšením prošla také konektivita, konkrétně Wi-Fi a Bluetooth, mikrofon by měl být o něco lepší, stejně tak by měl být interiér celkově tišší. Samozřejmostí je ambientní osvětlení, tedy trend, na který v posledních letech naskočila většina velkých automobilek. Za zmínku stojí také větší kufr, který se rozšířil z 561 na 594 litrů.

Zlepšení výkonu a dojezdu

Díky zlepšením v aerodynamice a novým 18″ kolům dosahuje Model 3 lepšího dojezdu. Oba dva modely (tedy Standard i Long Range) si polepšují asi o 11 %, přičemž koeficient odporu (Cd) se snížil na 0,219 z původních 0,225.

New Tesla Model 3 – what’s changed?

New Tesla Model 3 - what's changed?

Ceny a varianty

Faceliftový Model 3 je již k dispozici na evropských stránkách společnosti Tesla, včetně těch českých. Dodávky začnou v říjnu, přičemž základní model se zadokolkou vychází na 1 053 990 Kč. Na stovku stále zrychlí za slušných 6,1 sekundy, maximální rychlost činí 201 km/h a maximální dojezd s 18″ koly je údajně až 513 km. V tuto chvíli není k dostání verze Performance, nechybí však Long Range s pohonem všech kol, dojezdem až 629 km a zrychlením na stovku za 4,4 sekundy. Za ní dáte 1 253 990 Kč, nebudeme-li se bavit o příplatcích jako je tažné zařízení, lak, kola nebo autopilotech.

Co říkáte na novou Teslu Model 3?

Zdroj: Tesla

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)