TOPlist

Autům Tesla panikaří automatické brzdy. V USA běží vyšetřování

Tesla Model 3 Model Y automatické brzdy kauza USA

Americká společnost Tesla musí řešit další nepříjemné technické potíže spojené s „autopilotem“ v jejích vozech. Dohledové úřady začaly v USA vyšetřovat reporty majitelů aut Model 3 a Model Y s datem výroby 2021 a 2022 o tom, že asistenční systém samovolně a bezdůvodně aktivuje brzdy. Děje se tam údajně na dálničních úsecích a naprosto bez varování. Zatím nedošlo k žádné vážné nehodě či ke zraněním, ale rozruch pochopitelně kauza vyvolala.

„Stěžovatelé uvádějí, že k rychlému zpomalení může dojít bez varování, náhodně a často opakovaně v jediném jízdním cyklu,“ popisuje Národní správa bezpečnosti silničního provozu (NHTSA) celkem 354 případů, kdy se automatické brzdy nechtěně spustily. Zmíněný úřední orgán s firmou Tesla rozhodně neřeší první ani poslední problém.

V minulosti už byly na stole kauzy s bouráním do stojících vozidel, projížděním „STOPky“, přehráváním hlasitých obtěžujících zvuků z vnějších reproduktorů nebo hraním her na displeji vozu během jízdy. V této souvislosti je ironické, že Tesla před několika dny představila v Číně nové karaoke příslušenství pro zpívání v jejích autech.

Kolik asistenčních systému máte ve vašem autě?

Zdroj: inteng

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)