Čína chystá proti dětským herním závislákům skenování tváře

Tencent skenování tváře

Čínský systém pro snímání obličejů a kontrola běžných činností ve veřejném prostoru, která se příčí velké spoustě ochránců soukromí ve zbytku světa. A k tomu závislost dětí na technologiích. Například mobilních hrách, které jsou mladiství schopní hrát dlouho do noci či rána. Jak spolu tyto dva světy souvisejí? V plánech gigantického herního vydavatele Tencent velmi úzce. Tato čínská firma totiž dokončuje technologii, která má pomocí skenování tváře nastavovat dětem pomyslnou digitální večerku.

Čína bojuje se závislostmi na mobilním hraní delší dobu. Již dva roky mohou mladiství hrát jen za předpokladu, že do telefonu či počítače nahrají svou „občanku“. Systém jim pak nedovolí hrát v noci, konkrétně mezi 22:00 a 8:00. Jenže vychytralí mladí gameři používají například doklady rodičů a omezení obcházejí. Tomu chce Tencent předejít právě tím, že nasadí skenování tváře. Na systému pracuje již od roku 2018, teď prý bude nasazen u šesti desítek vybraných titulů.

Akceptovali byste něco takového v rámci péče o vaše děti?

Zdroj: Gamebyte

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)