Grafické téma Android L pro CyanogenMod ke stažení

cyanogenmod

Jedním z hlavních důvodů, proč uživatelé rootují své telefony a nahrávají do nich alternativní ROMky, jsou širší možnosti přizpůsobení operačního systému. Patrně nejúspěšnější a nejrozšířenější alternativní ROM CyanogenMod poskytuje v tomto směru poměrně velký prostor, který dále rozšířil nový engine pro správu grafických témat (konkrétně červnový CyanogenMod 11.0 M7 přinesl kompletně přepracovanou aplikaci Motivy vzhledu pro výběr a nastavení grafického tématu). Aplikace umožňuje uživateli měnit grafické vyznění systému, tapety, ikony, písma, zaváděcí animaci a další vizuální prvky.

Grafické téma Android L pro CyanogenMod ke stažení Grafické téma Android L pro CyanogenMod ke stažení

Našim čtenářům patrně nemusíme říkat, že minulý týden Google v rámci vývojářské konference Google I/O představil v předpremiéře připravovanou novou verzi svého operačního systému – Android L. Nový Android bude k dispozici na podzim tohoto roku a přinese mnoho nových funkcí, stejně jako výrazně upravené uživatelské rozhraní, kde dosavadní “Holo” nahrazuje design “Material”. Názory na novou grafiku oscilují od naprostého zavržení přes neutrální reakce až po nadšení. Poslední skupina sice patří k těm méně hlasitým, přesto se jistě najde řada těch, kterým se nové UI zalíbilo natolik, že by ho rádi měli na svém telefonu, a to nejlépe hned.

Díky vývojáři Kiriakosu Kanatsarisovi si mohou vzhled Androidu L vyzkoušet alespoň uživatelé ROMky CyanogenMod, pro kterou jmenovaný připravil grafické téma. Lze ho nainstalovat na telefony s CyanogenModem 11 a novějším, výsledkem je prostředí s “plochým vzhledem”, barevnými akčními panely, tlačítky, novým fontem, navigačním panelem, redesignovanými indikátory síťového připojení a tapetami. Dále se experimentátoři mohou těšit na nové barvy ve všech aplikacích, zaváděcí animaci, zvuky oznámení, vyzvánění, tapety odemykací obrazovky a některé další novinky, které přinesl vývojářský náhled Androidu L.

Dle Alexandra Maxhama ze serveru Android Headlines “je to skvěle vypadající grafické téma”. Pokud ho chcete vyzkoušet na svém telefonu, můžete stáhnout světlou nebo tmavou verzi přes následující odkaz. V každém případě ale doporučujeme před instalací provést zálohu.

Zdroj: Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)