Další vlna invaze? Televizory Xiaomi s podporou evropského DVB jsou v prodeji

Televizor Xiaomi titul

U Xiaomi jsme si již zvykli, že ať už jde o telefon, chytrý vysavač nebo koloběžku, takřka vždy nám produkty této značky nabídnou zajímavý mix výbavy a ceny. Ne vždy však byly tyto produkty zákazníkům v Evropě zrovna snadno dostupné, nebo existovalo něco, co jejich využitelnost rapidně snižovalo. Za vše můžeme zmínit dlouho trvající absenci podpory “našich” LTE pásem u chytrých telefonů. Podobná situace pak nastala s televizory Xiaomi.

Televizory Xiaomi se konečně naučily evropské DVB

Zde byl pro změnu problém s absencí podpory příjmu digitálního vysílání v DVB-T, DVB-T2 a DVB-C, to však již naštěstí končí. Televizory Xiaomi jsou na trhu již několik let, ale kvůli omezené podpoře digitálního vysílání a softwarové výbavě zaměřené na asijské trhy se v Evropě zatím nerozšířily. První televizory Xiaomi s podporou “našeho” digitálního vysílání navíc budou mít na palubě platformu Android TV běžící nad systémem Android 9 Pie. Softwarová stránka věci by tedy měla být rovněž bezproblémová i pro evropské zákazníky.

Xiaomi televizory

Jako první lze prostřednictvím čínských obchodníků zakoupit dva modely řady Xiaomi Mi TV 4S (2019), přičemž třetí, 43″ by měl brzy přibýt. Základní 32″ s HD ready a o poznání vybavenější 55″ se 4K rozlišením. V obou případech se uvnitř televizorů nalézá chipset Amlogic se čtyřjádrovým procesorem. V případě základního, 32″ televizoru je chipset podporován 1 GB RAM, vybavenější, 55″ verze pak nabídne 2GB operační paměť. V obou případech se bohužel budete muset spokojit s uživatelskou pamětí pouhých 8 GB. Z další výbavy jmenujme například 100 MBit ethernet či 2,4 i 5 GHz Wi-Fi a Bluetooth 4.2. Z konektorové výbavy stojí za zmínku trojice USB konektorů, rovněž trojice HDMI vstupů a televizory si poradí i s CI+ moduly. Majitelům TV boxů od Xiaomi pak bude povědomé jednoduché Bluetooth dálkové ovládání se zabudovaným mikrofonem.

Televizor Xiaomi 55 specs

Televizory Xiaomi jsou aktuálně dostupné u čínských obchodů s mezinárodní působností přibližně za následující ceny:

  • Xiaomi Mi TV 4S 32″ – 6 000 Kč bez DPH
  • Xiaomi Mi TV 4S 55″ – 12 800 Kč bez DPH

Dali byste televizorům Xiaomi šanci?

Zdroje: Xiaomi Family CZ/SK, Displayspecifications.com, onties.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)